Петок, 19/07 - Фудбал, Меѓународен, Афрички Куп на нации
19/07Сенегал vs Алжир1X2(1. Полувреме)тип: X
7 / 10 единици
17/07/2019 14:35
Финале во Африканскиот куп на нации, каде очекуваме претпазлива игра и израмнет дуел.

Сенегал

Сенегал во финалето доаѓа во импресивна форма, со само еден пораз на последните десет меча, меѓутоа тој пораз е токму од Алжир. Мане и дружината загубија од Алжир со 1:0 во групната фаза, па ова е идеална прилика да се реваншираат. Меѓутоа, голем хендикеп за Сенегалците ќе биде отсуството на Кулибали, кој е еден од најважните фудбалери во тимот.

Алжир

Алжир е најпријатното изненадување на турнирот. Групната фаза ја поминаа со сите победи, а потоа успеаа да ги елиминираат фаворитите БСК и Нигерија. Имаат фантастично организирана одбрана, ретко примаат голови и се во одлична форма – немаат пораз на последните 12 меча.

Предлог

Бидејќи е финале очекуваме претпазлива игра на двете страни. Поради тоа веруваме дека на полувремето никој нема да има предност. Нашиот предлог е „реми на полувреме“,а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент 2.00