Среда, 14/10 - Фудбал, Меѓународен, Лига на Нации
14/10Норвешка vs Северна Ирска1X2тип: 1
7 / 10 единици
12/10/2020 12:27
Норвешка е домаќин на Северна Ирска и е фаворит за победа. Имаат одлична можност и мислам дека ќе ја искористат на максимален начин.

НОРВЕШКА

Кога го имате Халанд во тимот, се е веќе полесно, се е веќе возожно. Норвешка разочара со елиминацијата во полуфиналниот бараж од Лигата на Нации од Србија, но се врати брзо и по само неколку дена, односно во саботата ја декласираше Романија со 4:0. Токму Халанд кој презеде голема вина по поразот од Србија, постигна хет-трик и најави пласман на првата позиција и можност за повторен бараж пред наредниот европски шампионат. За такво нешто, потребна им е победа над Северна Ирска бидејќи имаат ист број на бодови како и Австрија на делба на првото место.

СЕВЕРНА ИРСКА

И Северна Ирска играше бараж, но славеше над Босна по пенали. За разлика од Норвешка, тие загубија во сабоата од Австрија на домашен терен. Изгледаа преморено на теренот по тешките 120 минути, а селекторот направи и неколку ротации. Ќе имаат тешка задача, патуваа во Босна, па се вратија дома, а сега одат во Норвешка. Мислам дека ќе загубат на овој меч.

ПРЕДВИДУВАЊЕ

Двете селекции играа по 120 минути, па потоа по уште еден ме во Лигата на Нации. Но Норвешка сите натпревари ги одигра дома и тоа ќе биде од големо значење за нивната свежина на овој меч. Ќе одиграм 1 со коефициент 1.45 во 1xBet.