Четврток, 07/06 - Фудбал, Меѓународен, Меѓународни пријателски натпревари
07/06Португалија vs АлжирПолувреме/Крајтип: 1/1
8 / 10 единици
06/06/2018 12:40
На Португалија ова им е важен натпревар, бидејќи мора да ги увидат недостатоците во тимот пред Мундијалот.

Португалија

Во последниот контролен натпревар Португалија изигра без голови против репрезентацијата на Белгија. Иако целата игра беше балансирана на двете страни, сепак не очекувавме толку затворена игра и да не видиме ниту еден погодок. Ова е второ реми во низа, па се надеваме дека овој пат ќе ја прекини таа серија.

Алжир

Репрезентацијата на Алжир успеа да врзе три порази по ред, а последниот беше тотално неоечкуван од Зеленортската Република. Иако беа доминантни на теренот и имаа водство од 2-1 во првото полувреме, сепак натпреварот претрпи пресврт и заврши во корист на Зеленортска Република.

Предвидување

Доволно беше од реми на Португалија. На само неколку дена пред почетокот од Мундијалот во Русија ова им е екстра шанса да ги увидат грешки и да почнат поконкретно да делуваат. Сметаме дека ќе издвојат победа уште во првото полувреме, па затоа типуваме 1/1. Тоа може да го изиграте во 10Bet со коефициент од 2.