Четврток, 11/01 - Фудбал, Шпанија, Куп на Кралот
11/01Севиља vs Кадис1X2(1. Полувреме)тип: 1
6 / 10 единици
10/01/2018 17:20
Севиља и Кадиз се соочуват на Рамон Санчез во реванш натпреварот од Копа дел Реј.
Севиља

Домашниот тим во овој натпревар влегува со предност од 2 гола, по победата од 0-2 во првиот меч. Ова е тим кој е често посилен дома, со помош на својата публика, а исто така знаат да ја искористат таа предност. Севиља обично игра во 4-3-3 формација, односно Кореа, Навас и Бен Једер се тие кој го красат нападот.

Кадиз

Кадиз дефинитивно има тешка задача, односно нивната мисија е да се вратат во натпревар во кој имаат негативен резултат од 2 гола. Генерално овој тим го одржува својот натпреварувачки дух, без разлика дали игра дома или во гости. Тренерот на гостите нема да може да смета на Хозе Кариљо, Хозе Мари и Калифа Санкаре бидејќи се повредени.

Предвидување

Сценариото кое ние го очекуваме за овој натпревар е победник на полувреме. Двете екипи минуваат низ различни патишта, од една страна мотивираната Севиља, од друга страна е Кадиз, тим од втората Лига. Поради тоа очекуваме Севиља да победи на полувреме, а тоа може да го изиграте во 10Bet со коефициент од 1.91