9 / 10 единици
19/02/2019 15:08
Арсенал има негатива од 0-1 и мора да го сфати сериозно овој натпревар.
Арсенал
Што ли се случи со Арсенал во минатото коло од Лига Европа никој не знае. Тие беа апсолутни фаворити во дуелот против БАТЕ Борисов, но сепак беа поразени со минимални 0-1. Овој пат тие мора да ја сфатат сериозно работата, доколку сакаат да го продолжат ова натпреварување.
БАТЕ
Бате дефинитивно направи сензација во последното коло во ЛЕ кога го победи Арсенал. Тука ништо не е готово бидејќи Арсенл игра одличен фудбал и не е воопшто тешко да ја неутрализираат предноста и да си заминат како победници. Веруваме дека БАТЕ на секој можен начин ќе се обиде да го спречи тоа, но дали ќе успее ќе видиме наскоро.
Предлог
Арсенал во овој натпревар не смее да се коцка и мора да започне со притисок уште од првата минута. Според квалитетот на тимот очекуваме тоа да го направи без проблеми и да биде победник уште во првото полувреме. Наш предлог е 1/1, а тоа може да го изиграте во 10Bet со коефициент од 1.52.