8 / 10 единици
26/07/2018 15:48
Сметаме дека традицијата и овој пат ќе се покаже како добар показател, па затоа типуваме 3+.

Млада Болеслав

Млада Болеслав оваа сезона ја започна со пораз од Злин од 3-2. Иако имаше водство во првото полувреме и во 64-та минута го зголеми на 0-2, сепак Злин имаше повеќе среќа и во последната 93-та минута го постигна победничкиот гол за 3-2. Овој тим се соочува со дефанзивни проблеми, а доколку не ги отклони навреме ќе има и додатни проблеми.

Сигма Оломук

Сигма исто така почетокот го одбележа со пораз, но од една страна оправдан пораз бидејќи беше од силната Славија Прага. Овој тим направи големи измени во редовите на својот состав, па најверојатно има и амбиции да се бори за поголем успех.

Предлог

Традицијата на меѓусебните натпревари укажува дека средбата на овие два тима секогаш е одбележана со голови. Во последните пет меѓусебни дуели се постигнуваат по најмалку три гола, па очекуваме и овој пат да биде така. Типуваме 3+, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент од 2.13.