Понеделник, 19/06 - Фудбал, Меѓународен, EURO Championship - Qual.
19/06Украина vs МалтаПолувреме/Крајтип: 1/1
8 / 10 единици
17/06/2023 09:04
Украинците се огромни фаворити на овој натпревар и очекуваме лесно да победат на овој натпревар.

Украина

Украинците гостуваа во Македонија во минатото коло и изиграа спектакуларен натпревар. Во првото полувреме имаа негатива од 2-0, но во вториот дел успеаа да ја неутрализираат и на крајот да победат со резутлат 2-3.

Малта

Малта имаше тежок испит во последното коло и очекувано беа поразени. На домашен терен ја пречекаа селекцијата на Англија, а искрено не можат да се натпреваруваат со нив. Оваа сeлекција нема воопшто очекување за овие квалификации, па веруваме дека ќе останат на последната позиција.

Предлог

Украинците на овој натпревар не би требало да имаат поголеми проблеми. Веруваме дека ќе ја надиграат Малта уште во првото полувреме, па затоа решивме да типуваме 1/1 со квота 1.52 во Mozzart.