Ла Лига 9-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Ла лига

После репрезентативната пауза овој викенд проодлжуваат натпреварите од шпанската Ла Лига. Секако, овој викенд најинтересниот натпревар ќе биде во Мадрид, каде што ќе се сретнат Атлетико Мадрид и Валенсија.

Гранaда – Осасуна – 1

Деветтото коло од шпанската Ла Лига ќе биде отворено со натпреварот помеѓу Гранада и Осасуна. Нема сомнеж дека фудбалерите на Гранда играат одлично досега, а најдобар показател за тоа ни е четвртото место на табелата. Осасуна конечно се врати во прва лига, а нивната главна цел за оваа сезона е навремен опстанок. Сепак нешто поголеми шанси на овој дуел има Гранада, па затоа предлагаме 1 со квота 2.45 во 1xBet.

Еибар – Барселона – 2

Првиот натпревар од саботната програма кога е Ла Лига во прашање ќе биде дуелот помеѓу Еибар и Барселона. Еибар катастрофално започна оваа сезона, но работите тргнаа на подобро, па оваа екипа успеа да направи голем пресврт против Севиља и да слави со 3-2. После тој натпревар, Еибар запиша уште една победа над Селта. Што се однесува до Барса, тие играат катастрофално кога се во шрање гостинските терени, но искрено мора да стават крај на таа традиција. Наш предлог е 2 со квота 1.47 во Bet365.

Aтлетико Мадрид – Валенсија – 1

Дефинитивно најинтересниот натпревар од ова коло ќе биде на Ванда Метрополитано каде што Атлетико Мадрид ја пречекува Валенсија. Мора да признаеме дека од Атлетико очекувавме многу повеќе, но што е тоа е. Валенсија по некое непишано правило започнува лошо, а како што изминува шампионатот ја поправа својата игра, па стигнува и до пласман во Европа. Овде предлагаме 1 со квота 1.75 во William Hill.

Хетафе – Леганес – 1

Веќе е извесно дека фудбалерите на Хетафе нема да успеат да ја повторат минатата сезона кога стигнаа до пласман во ЛЕ, а тоа секако е голем успех за оваа Екипа. Хетафе се наоѓа на 12-то место на табелата, а искрено тоа не е лош пласман. Сега во гости им доаѓа Леганес кој игра катастрофална оваа сезона, а најдоабр доказ за тоа е и моменталната ситуација на табелата. Ние овде очекуваме доминација на домаќините и нивна победа. Коефициентот за тоа е 1.80 во 1xBet.

Mајорка – Реал Мадрид – 2

Мајорка после долго време се врати во Ла Лига и секако дека главна амбиција им е да се задржат повеќе во елитата од само една сезона. Сепак нема сомнеж дека тоа ќе биде доста тешка работа со оглед на големата конкуренција. Реал Мадрид покажува две лица оваа сезона. Доброто е во Ла Лига каде што се наоѓаат на првата позиција, додека второто лошо лице е во ЛШ каде што играат катастрофално. Како и да е, овде предлагаме 2 со квота 1.44 во Bet365.

Алавес – Селта – 3+

Првиот натпревар од неделната програма од Ла Лига ќе се игра во Баскија каде што Алавес ќе ја дочека Селта. Алавес после осум изиграни кола го има 17-то место на табелата и како што сега стојат работите, најверојатно им се заканува опасност од елиминација. Селта може да игра подобро, барем тоа е нашето очекување. Сепак тие во последното коло беа подобри од Атлетик Билабо кој пружа фантатични партии оваа сезона. Наш предлог за овој дуел е 3+ со квота 2.55 во William Hill.

Реал Сосиедад – Бетис – 1

Фудбалерите на Сосиедад играат фантастично оваа сезона и во овој момент се наоѓаат на одличното петто место на табелата кое на крајот носи пласман во Лига Европа, а тоа искрено би било голем успех за оваа екипа. Овој пат во гости им доаѓа Бетис, кој без сомнеж е едно од најголемите разочарувања оваа сезона. Моментално се наоѓаат на 16-то место и доколку не почнат со подобра игра им претстои тешка борба за опстанок. Наш предлог е 1 со квота 1.75 во 1xBet.

Eспањол – Виљареал – 3+

Без сомнеж фудбалерите на Еспањол се најнепријатното изненадување оваа сезона во досегашниот тек од Ла Лига. Имено, екипата од Каталонија после 8 изиграни кола се наоѓа на претпоследното место со вкупно освоени пет бода. Тоа реално е надвор од сите очекувања за оваа екипа. Виљареал го има солидното 9-то место и секако тоа е подобар скор за разлика од ланската сезона. Овде очекуваме отворен натпревар и најмалку три гола. Коефициентот за тоа во Bet365 изнесува 2.01.

Атлетик Билбао – Ваљадолид – 1

Фудбалерите на Билбао на фантастичен начин ја започнаа оваа сезона, но впечатокто е дека во последно време не играат на најдобар можен начин. Најдобар показател за тоа се и двата порази во последните две кола бидејќи Баскијците прво беа поразени од Валенсија, а потоа и од Селта. Ваљадолид игра солидно и се наоѓа на 13-то место на табелата. Во последното коло изиграа фантастичен натпревар и ремизираа против Атлетико Мадрид. Овде очеквуаме 1 со квота 1.62 во William Hill.

Севиља – Леванте – 3+

Последниот натпревар од ова коло ќе се игра помеѓу Севиља и Леванте. После првите четири кола Севиља беше првопласирана екипа, но некако како да навлегоа во криза и моментално ја имаат шестата позиција на табелата. Во гости овој пат им доаѓа Леванте кој  игра одлично дома, но катастрофално на гостиснки терен. Наш предлог за овој дуел е 3+ со квота 1.50 во 1xBet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*