Анализа на натпревари

Дерби на денот: Што е појако: Топовскиот истрел или ерупцијата на Везув?

Најквалитетниот пар во ¼ финалето е дуелот помеѓу Арсенал и Наполи. Двете екипи сметаат деак можат да стигнат до трофеј. Секако, во ½ финалето ќе патува само едната екипа. Арсенал: Тобџиите се печат на два […]

Анализа на натпревари

Дали Ајакс ќе биде џенталмен кон „Старата дама“?

Денес на програмата ги имаме преостанатите два натпревари од ¼ финалето на ЛШ, а за вас издвоивме дуел кој се игра во Амстердам, а се сретнуваат домаќинот Ајакс и екипата на Јувентус. Ајакс: Фантастична сезона […]

бундеслига
Вести

Бундеслига 28-мо коло: Најава, анализа и предлог типови

До крајот на возбудливата сезона во Бундеслига остануваат 7 кола, вклучувајќи го и ова, но ни изгледа дека барем за титулата, сега може да биде одлучено. Мајнц – Фрајбруг – 0-2 Домаќинот нема победено на […]

Ла лига
Вести

Ла Лига 29-то коло: Најава, анализа и предлог типови

После паузата за репрезентациите продолжува и шпанската Ла Лига. Овој викенд на програмата 29-то коло во кое не очекуваат неколку интересни дуели. Жирона – Атлетик Билбао – 2 @ 2.80 во 1xBet Воведниот натпревар од […]

бундеслига
Вести

Бундеслига 27-мо коло: Најава, анализа и предлог типови

Ни се враќа клупскиот фудбал. Во поголем дел од лигите шампионите се веќе познати, но тоа не е случај во Германија. Во последните 8 кола, актуелниот шампион Баерн и Борусија се израмнети со 60 освоени […]

Ла лига
Вести

Ла Лига 28-мо коло: Најава, анализа и предлог типови

Овој викенд на програмата е 28-то коло од Ла Лига. Нема да има поголеми дерби натпревари, но нема сомнеж дека имаме исклучително интересни дуели. Реал Сосиедад – Леванте – Х2 Во воведниот натпревар од 27-то […]

бундеслига
Вести

Бундеслига 24-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Трката помеѓу Борусија и Баерн за титула во Германија, најверојатно ќе трае до последното коло во Бундеслигата. Сега на „менито“ го иамме 24-то коло кое ни носи доста неизвесни дуели. Аугсбург – Дортмунд – 2 […]