Серија А
Вести

Серија А 24-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Викендов на програмата е 24-то коло во италијанската Серија А кое ќе ни донесе неколку возбудливи натпревари, од кои најинетересен е секако дуелот помеѓу Аталанта и Милан кој ќе се игра во Бергамо. Каљари – […]

бундеслига
Вести

Бундеслига 22-ро коло: Најава, анализа и предлог типови

Германскиот фудбалски шампионат стигна до 22-та рунда, а во неа има неколку интересни дуели. Аугсбург – Баерн – 2&T22+ Минатото коло беше одлично за Баерн. Славеа против Шалке со 3-1, без поголеми проблеми, додека Дортмунд […]

Ла лига
Вести

Ла Лига 24-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Овој викенд продолжуваат натпреварите од 24-то коло на шпанската Ла Лига. За разлика од минатото коло кога имавме големо дерби, овој пат нема такво нешто, но тоа незначи дека нема да биде интересно. Еибар – […]

бундеслига
Вести

Бундеслига 21-во коло: Најава, анализа и предлог типови

 Уште едно интересно коло не очекува во германската Бундеслига. Доколку биде возбудливо како претходното, љубителите на фудбалот сигурно ќе уживаат. Шампионот баерн е поразен во Леверкузен, но лидерот Дортмунд тоа не успеа да го искористи. […]

Серија А
Вести

Серија А 22-ро коло: Најава, анализа и предлог типови!

Викендов на програмата е 22-то коло во Серија А кое ќе ни донесе неколку возбудливи натпревари и големото дерби на „Олимпико“ помеѓу Рома и Милан. Емполи – Киево 3+ Емполи оваа сезона има многу проблеми […]

бундеслига
Анализа на натпревари

Бундеслига 20-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Пред нас е 20-то коло од германската елитна лига, Бундеслига. Водечката тројка има тешки гостувања, па тоа ќе направи да биде едно од возбудливите кола. Хановер – Лајцпиг – 3+ Домаќинот е загрозен и повеќе […]

Ла лига
Анализа на натпревари

Ла Лига 22-ро коло: Најава, анализа и предлог типови

Овој викенд на програмата продолжуваат натпреварите од 22-то коло на шпанската Ла Лига. Дерби се игра на Ноу Камп, каде што Барселона ја пречекува Валенсија. Хуеска – Ваљадолид – 0-2 Премиерниот натпревар од 22-то коло […]

Ла лига
Анализа на натпревари

Ла Лига 21-во коло: Најава, анализа и предлог типови!

Овој викенд продолжуваа 21-то коло од шпанската Ла Лига. Овој пат натпреварите започнуваат од сабота, па колото ќе биде отворено се дуелот помеѓу Севиља и Леванте. Севиља – Леванте – 1 Воведниот натпревар од 21-то […]