Автор: Jovica

ЛШ: Салзбург – Шкендија, може ли Шкендија против минатогодишниот полуфиналист во ЛЕ

Во среда очите на македонската фудбалска јавност ќе бидат вперени кон Австрија, кон дуелот Салзбург – Шкендија во рамките на третото квалификациско коло од Лигата на Шампиони. Салзбург е огромен фаворит на овој меч, но тоа ќе треба да го потврди и на терен. Воиграноста на Шкендија е беспрекорна Шкендија дефинитивно е најквалитетното од Македонија.

Англиската Чемпионшип никогаш понеизвесна – Кој до директен пласман во Премиер Лига !?

Англиската Чемпионшип има репутација на возбудлива лига, на непредвидливи резултати, а оваа сезона се чини дека ќе биде уште понеизвесна од вообичаеното. Сезонава нема јасен фаворит за директна промоција, а не пак за титулата. Нема ниту јасни фаворити за пласман во плеј-офот бидејќи многу екипи се со израмнет квалитет. Мидлзборо има најкомпактен тим Можеби еден

Лига на Шампиони: Шкендија – Шериф Тираспол, анализа и предлог тип

Шкендија е домаќин на молдавски Шериф Тираспол во рамките на второто квалификациско коло на Лигата на Шампиони. Молдавскиот шампион е фаворит на двомечот и со таква улога допатува во Скопје, но Шкендија има квалитет за изненадување. Многу работи зависат од првиот меч, а ние веруваме во добар резултат на македонскиот шампион. Шкендија има квалитет за

Лига Европа: Вардар – Пјуник, анализа и предлог тип – Вардар се уште фаворит за пласман понатаму

Вардар е домаќин на Пјуник во реванш мечот од квалификациите на Лигата на Европа. Неочекуваниот пораз во Ерменија од 1:0 е многу незгоден. Но Вардар има квалитет да го мине Пјуник кој и покрај бледата игра на Вардар не покажа голем квалитет за да напредува во ова натпреварување. Пораз и веднаш смена на Бабунски Изненадувачки

Фудбалерите типуваат за вас: Ќумбев, Гачевски и Брдаровски со анализа и предлог типови за финалето на СП

Стигнавме до големото финале на Светското првенство во Русија. Франција или Хрватска е прашање сега. Двете репрезентации сосема заслужено се најдоа во финалето, Франција беше поубедлива но Хрватска покажа дека има генерација за неверојатни успеси. Проблем за хрватите може да биде заморот, бидејќи тие одиграа три пати по 120 минути. Но откако поминаа толкав пат

Фудбалерите типуваат за вас: Гачевски, Брдаровски и Ќумбев со предлог типови за дуелот за трето место

Предпоследен ден на Светското првенство во Русија и ден за дуелот за третото место или популарно наречен “мало финале”. Белгија и Англија ќе бијат битка за бронзениот медал, во дуел кој според многумина е непопуларно да се игра. Двете селекции се разочарани по елиминацијата од полуфиналето, но најавите се дека и покрај тоа ќе се

Фудбалерите типуваат за вас: Гачевски, Брдаровски и Ќумбев со анализа и типови за денешното полуфинале

На ред е второто полуфинале на Светското Првенство во Русија. Хрватска и Англија ќе бијат битка за влез во финалето и дуел со Франција. Со свои анализи и предлог типови ќе ви помогнат Ќумбев, Брдаровски и Гачевски. Панче Ќумбев Хрватска – Англија  – 1Х @ 1.65 во Coinbet24 Вееувам во оваа Хрватска. Верувам дека можат

Лига Европа: Пјуник – Вардар, анализа и предлог тип

Вардар во четврток му гостува на Пјуник во Ереван, Ерменија во квалификациите за Лигата на Европа. Се знае кој е фаворит на овој меч, но прашање е дали Вардар засилувањата ги донесе доцна и дали Бабунски успеа да ја наметне својата филозофија. Во секој случај, Вардар има квалитет да ја заврши својата работа уште во

Фудбалерите типуваат за вас: Ќумбев, Гача и Брда со анализа и предлог тип за полуфиналето

Време е за полуфинале на Светското Првенство. Денес на програмата е можеби поинтересното полуфинале, помеѓу Франција – Белгија. Двете селекции покажаа одлични игри досега и која и да победи, тоа нема да биде незаслужено. Повторно со свои анализи и предлог типови ќе ви помогнат Панќе Ќумбев, Филип Гачевски и Владица Брдаровски. Панче Ќумбев Франција –

Фудбалерите типуваат за вас: Гача, Брда и Ќумбев со предлог типови за денешните дуели на СП

Денес стартуваат натпреварите од ¼ финалето на Светското првенство во Русија. Сите со нетрпение ги очекуваме овие двојки, а Ќумбев, Брдаровски и Гачевски ќе се обидат да ви помогнат од обложувачки аспект со мала анализа и предлог типови. Панче Ќумбев Уругвај – Франција – ГГ 3+ @ 3.25 во Coinbet24 Дуел на две репрезентации со