Ирска
Анализа на натпревари

Швајцарија – Р.Ирска: Ирците со победа ќе обезбедат ЕУРО, Швајцарците под голем притисок

Швајцарија е домаќин на Република Ирска во крајно важен натпревар за двете селекции во групата Д. Ирците со победа ќе си обезбедат пласман на ЕУРО 2020, додека со пораз ќе бидат чекор назад. Но Швајцарија […]

Македонија У21
Анализа на натпревари

Македонија У21 – Казакстан У21: Младинците на Милевски по трета победа во низа

Младинската фудбалска репрезентација на Македонија за фудбалери до 21 година е домаќин на Казакстан во рамки на квалификациите за пласман на ЕП во Словенија и Унгарија. Македонија е фаворит, но Казакстан е селекција која не […]

Вести

Натпревар со драстичен пад на коефициентот (14.10.2019)

Денес во нашата омилена категорија ви претставуваме пријателски натпревар со одличен коефициент. Португалија У19 – Италија У19 1 @2.00 во 1xBet Почетната квота за победа на Португалија беше 2.40, а во моментов бележи пад од […]

Што се уплаќа денес?

Што се уплаќа денес? (14.10.2019)

За денес во рамките на оваа категорија решивме да ви претставиме натпревар од квалификациите за Еуро 2020 со добра квота. Молдавија – Албанија 2 @1.82 Вкупната уплата на овој натпревар изнесува 21 795 евра, од […]

Тип на денот

ТИП НА ДЕНОТ: (14.10.2019,20:45) Косово – Црна Гора

Еуро 2020, Квалификации, 14.10.2019: Косово – Црна Гора ТИП 1 Косово игра фантастично на овие квалификации, иако во моментов падна на третото место. Сепак, се уште постојат шанси за нашите соседи да стигнат до второто […]

традиција
Анализа на натпревари

Уште еден мирен натпревар во Перу со одлична квота!?

Денес од 22:00 во рамките на перуанската Лига 1 – Клаузура се сретнуваат екипите на Гарсилиасо и Цезар Валехо. Гарсилиасо се наоѓа на 15-та позиција со вкупно освоени 7 бода преку 2 победи, 1 реми […]

тикет на денот
Тикет на денот

Тикет на денот (понеделник, 14.10.2019)

Овој понеделник повторно започуваме со репрезентациите кои се борат за пласман на ЕУРО 2020. Ова е нашиот предлог тикет. Литванија – Србија – 4+ @ 2.85 во 1xBet Литванците немаат големи амбиции за ова натпреварување, […]

пад на коефициенти
Вести

Натпревар со драстичен пад на коефициентот (13.10.2019)

Денес во нашата омилена категорија ви претставуваме натпревар од норвешката ниска лига кој има големи шанси за пролаз. Блинк – Фредрикштад – 1 @ 1.72 во Bet365 Почетната вреднсот за победа на Блинк беше 2.20, […]