Тикет на денот: (четврток, 30.08.2018)

тикет на денот

Вчерашниот тикет на денот беше добитен, па се надеваме дека и денес ќе ја продолжиме успешната серија.

Копенхаген – Аталанта 2 @1.79 во 1xBet

Копенхаген успеа да ја зачува мрежата во Бергамо и стигна до поволен резултат, но тешко дека тоа ќе може да го повтори и во вториот натпревар, иако игра пред домашна публика. Данскиот тим е во добра форма, но најголем проблем е одбраната која на последните 6 меча само еднаш успеа да не прими гол. Ова е најважниот натпревар за Аталанта која сака да се пласира во групната фаза. На италијанскиот тим му одговара и рами со голови, па сигурно од почетните минути ќе нападне за да постигне гол, а реално има многу поквалитетен тим.

Шкендија – Розенброг ГГ @1.60 во Coinbet24

Македонскиот шампион успеа да постигне гол на гостински терен, но сепак се врати со два гола негатива. Тоа значително ги намалува шансите на Шкендија која ќе мора од самиот почеток да се обиде да постигне гол. Сепак, тоа може да биде контрапродуктивно бидејќи Розенборг има одличен контранапад. Очекуваме отворен меч со многу шанси и голови на двете страни.

Бешикташ – Партизан 1 @1.47 во 1xBet

Турскиот гигант постигна гол на гостински терен и успеа да остане непоразен, па пред домашната публика ќе има шанса со победа да се пласира во групната фаза од Лига Европа. Покрај квалитетот, Бешикташ ќе ја има на својата страна и публиката, па веруваме дека ќе успее да победи на овој натпревар.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*