Вести

Дебри на ден: Милан – Рома, најава, анализа и очекувања

Почетокот на новиот “Милан” остава двоен впечаток. Од една страна, напредокот е видлив, но 6-то место со 4 победи и два порази се под очекувањата. Рома пак и покрај тоа што е ослабена за разлика […]

Вести

Челзи – Манчестер Сити: Конте или Гвардиола, анализа од тактички аспект

Првата средба минатата сезона меѓу овие две екипи, заврши со победа на Челзи од 3:1 на Етихад, а Челзи славеше и на вториот меч на домашен терен со 2:1. На двата меча следевме одличен и […]

betfairbonus
Бонус вести

Betfair ги наградува новите корисници со 100 евра

Betfair нуди екстра можност за сите кои сакаат да станат дел од „семејството“ на Betfair. Ако отворите сметка на Betfair ќе добиете 50% бонус најмногу до 100евра на првата уплата. Постапката е следна: Отворете сметка […]

Вести

Розенборг – Вардар: најава и анализа, по први бодови во Трондхајм

Вардар не можеше да добие потешка група во својата дебитантска сезона во Лигата на Европа. По мечот со Зенит, Македонскиот шампион оди на северот на Европа, во ладната Норвешка кај Розенборг кој е фаворит на […]

Вести

Дерби во ЛШ: ПСЖ – Баерн Минхен, најава, анализа и предлог тип

ПСЖ е домаќин на Баерн Минхен во најинтересниот натпревар во Лигата на Шампионите во среда. ПСЖ си има свои проблеми, ноамбициите се јасни сезонава, а тоа е шампионска титула во Лигата на Шампиони. Баерн пак […]

типови кладење лига шампиони
Вести

Лига на Шампиони: анализа и предлог типови за вторник

Во вторник стартуваат натпреварите од второто коло во фудбалската Лига на Шампиони. Овој пат има неколку интересни натпревари кој привлекуваат големо внимание, а овој пат ќе се посветиме на натпреварите во вторник од групите Х, […]

No Picture
Бонус вести

Bet365 доделува 5 евра бонус: Проверете ја вашата е-пошта!

Во рамките на второто коло од елитното натпреварување, на 27-ми септември на Паркот на Принцовите, гостува Минхенскиот Баерн. По тој повод Bet365 за сите постојани корисници доделува 5 евра бонус за обложување во живо на […]

Вести

Дерби во ЛШ: Борусија Дортмунд – Реал Мадрид, анализа и предлог тип

Дербито на денот во вторник во Лигата на Шампионите ќе се одигра во Германија, каде Борусија Дортмунд ќе го пречека бранителот на трофејот Реал Мадрид. Дортмунд е во извонредна форма, додека Реал е во мала […]

Вести

Време е за дербито Пелистер – Вардар: тактичко надмудрување на Захариевски и Јаневски

Ла Лига го има „Ел Класико“, Серија А – „дербито за Италија“, супер дербија имаат и Премиер Лигата, Бундеслигата, а Македонија го има дербито помеѓу Пелистер и Вардар, двете екипи кои се вечни ривали во […]

Вести

Лестер – Ливерпул, дуел меѓу Шекспир и Клоп: анализа од тактички аспект

За само три дена Лестер и Ливерпул ќе играат по втор пат, но овој пат во рамките на 6-то коло на Премиер Лигата. Овој дуел ќе биде поинаков од оној во вторникот кога славеше Лестер […]