бундеслига
Вести

Бундеслига 28-мо коло: Најава, анализа и предлог типови

Денес и утре на програмата е вонредното 28-мо коло на германската Бундеслига. Ова коло ќе биде отворено со дерби натпревар помеѓу Дортмунд и Баерн, а и на остантите стадиони ќе биде интересно. Дортмунд – Баерн […]

Ла лига
Вести

Ла Лига 18-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Овој викенд на програмата ги имаме натпреварите од шпанската Ла Лига во кои нема да имаат некои поголеми дерби натпревари, но нас секако дека не очекуваат интересни дуели. Барселона на домашен терен не би требало […]

Ла лига
Вести

Ла Лига 15-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Овој викенд на програмата започнуваат натпреварите од 15-то коло на шпанската Ла Лига, а од сите натпревари, најинтересно ќе биде на Ванда Метрополитано каде што Атлетико Мадрид ја дочекува Барселона. Селта – Ваљадолид – 1 […]

бундеслига
Вести

Бундеслига 13-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Се ближи крајот на едниот дел од првенството на германската Бундеслига. Овој викенд на програмата е 13-то коло кое ни носи неколку интересни натпревари. Шалке – Унион Берлин – ГГ3+ Натпреварот во Гелзенкирхен може да […]

бундеслига
Вести

Бундеслига 10-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Овој викенд на програмата е 10-то коло од германската Бундеслига. На врвот и понатаму е голема гужва, но до крајот има уште многу. Хофенхајм – Падерборн – 1 Домаќинот е во фантастична форма во последните […]

Ла лига
Вести

Ла Лига 10-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Овој викенд на програмата продолжуваат натпреварите од 10-то коло на шпанската Ла Лига, а секако ова коло требаше да го одбележи „Ел Класико“ кое нажалост е одложено. Виљареал – Алавес – 1 Првиот натпревар од […]

Ла лига
Вести

Ла Лига 9-то коло: Најава, анализа и предлог типови

После репрезентативната пауза овој викенд проодлжуваат натпреварите од шпанската Ла Лига. Секако, овој викенд најинтересниот натпревар ќе биде во Мадрид, каде што ќе се сретнат Атлетико Мадрид и Валенсија. Гранaда – Осасуна – 1 Деветтото […]

бундеслига
Вести

Бундеслига 8-мо коло: Најава, анализа и предлог типови

После репрезентативната пауза ни се враќа клупскиот фудбал. Продолжува германската Бундеслига, а на програмата се натпреварите од 8-то коло. Ајнтрахт – Леверкузен – Т22+ Минатата сезона беше одлична за Ајнтрахт. Прво обебзбедија настап во Европа, […]

Вести

Бундеслига 6-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Викендов на програмата е 6-то коло од Бундеслигата кое ќе ни донесе многу интересни дуели и се надеваме големи возбудкувања. Унион Берлин – Ајнтрахт Франкфурт – 2 Унион Берлин е нов во германската елита, но […]