Серија А 2-ро коло: Анализа и предлог типови!

Серија А

Овој викенд на програмата е второто коло во Серија А кое ќе го одбележат две големи дерби натпревари. Милан му гостува на Наполи, додека Јувентус во Торино го пречекува Лацио.

Јувентус – Лацио 3+ @1.64 во Coinbet24

Роналдо ќе дебитира пред својата публика и сигурно ќе направи се за да постигне гол. Квалитетот е на страната на Јувентус кој се наоѓа пред императив победа. Минатата сезона „бјанкочелестите“ победија на овој стадион и сега ќе се обидат повторно да направат „чудо“ и да освојат барем еден бод. Јувентус е голем фаворит на овој меч, но ние очекуваме натпревар со многу голови.

Наполи – Милан ГГ @1.87 во Coinbet24

Милан во Серија А ќе настапува прв пат во второто коло и веднаш на гостувањето кое традиционално е најтешко за „росонерите“. Меѓутоа Милан оваа сезона ќе биде значително засилен во нападот со присуството на Игуаин. Наполи од друга страна во првото коло продолжи таму каде што застана минатата сезона и најави битка за Скудетото. Поради тоа сметаме дека на овој меч ќе има голови на двете страни.

СПАЛ – Парма x2 @1.71 во 10Bet

СПАЛ одлично ја отвори сезоната и на големо изненадување победи на гостувањето кај Болоња. Што се однесува до екипата на Парма, имаше предност од два гола против Удинезе, но испушти да запише три бода. „Млекарите“ сериозно се засилија во летниот преоден рок и ние веруваме дека нема да загубат на ова гостување.

Интер – Торино 1 @1.51 во 1xBet

Интер го приреди најголемото изненадување во првото коло со поразот против Сасуоло. Поради тоа „нероаѕурите“ немаат право на кикс, особено прд преполниот Сан Сиро. Најавени се од првата минута Скриниар, Врсаљко и Перишиќ, па очекуваме засилениот Интер да ги освои трите бода. Торино одлично одигра против Рома во првото коло иако загуби со 1:0, но тешко дека ќе стигне до бодови на ова гостување.

Каљари – Сасуоло ГГ @1.80 во Coinbet24

Тимот од Сардинија загуби во првото коло на гостувањето кај Емполи, но познато е дека Каљари е домашна екипа и поголем дел од бодовите ги освојува на домашен терен. Сасуоло изненади во првото коло и го победи фаворизираниот Интер, па полни со самодоверба ќе патуваат во Сардинија да освојат нови бодови. Двата тима играат офанзивен фудбал, па веруваме дека ќе има голови на двете страни.

Удинезе – Сампдорија 3+ @1.83 во 10Bet

Удинезе иако губеше со 2:0 на гостувањето кај Парма сепак успеа да постигне два гола за пет минути и да освои голем бод, што покажува дека овој тим има карактер. Сампдорија не играше во првото коло, но познато е дека оваа екипа игра напаѓачки фудбал, па веруваме дека на овој меч ќе има многу голови.

Фиорентина – Киево 1 @1.47 во Coinbet24

Ова ќе биде деби за Фиорентина во новата сезона и има противник по мерка. „Виолетовите“ значително го засилија нападот во летниот преоден рок и ги задржаа најважните фудбалери, па поради тоа се големи фаворити на овој меч. Меѓутоа, Киево во првиот меч против Јувентус покажа дека оваа година ќе биде „тврд орев“.

Фросиноне – Болоња X2 @1.38 во 1xBet

Болоња изненадувачки загуби во првото коло на домашен терен против СПАЛ, па тимот на Инзаги нема право на уште еден кикс. Фросиноне е меѓу најслабите тимови во лигата, па Болоња има големи шанси да освои бодови на ова гостување.

Џенова – Емоли 1 @2.13 во 1xBet

Ова е прв натпревар за Џенова која е позната како домашна екипа, која најголем дел од бодовите ги освојува на домашен трен. Емполи во првото коло покажа дека е солидна екипа која може да „преживува“ на средината на табелата, меѓутоа ние му даваме предност на домаќинот во овој дуел.

Рома – Аталанта ГГ @1.87 во Coinbet24

Рома донесе неколку засилувања во преодниот рок и покажа дека сака да се бори за самиот врв, а со победата на тешкото гостување во Торино само го потврди својот квалитет. Поради тоа е голем фаворит на овој меч, но Аталанта е по традиција тежок противник за „волчицата“. Тимот од Бергамо е во одлична форма има ефикасен напад, па веруваме дека на овој меч ќе има голови на двете страни.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*