Барселона - Атлетико Мадрид
Анализа на натпревари

Барселона – Атл.Мадрид: Барса ја губи трката со Реал, Атлетико се подобар и подобар

Барселона разочара со ремито против Селта минатото коло, со што Реал Мадрид побегна на два бода во трката за титулата. Атлетико пак продолжува со одличните игри и победи и веќе е сигурен во пласманот во […]

Реал Мадрид
Анализа на натпревари

Реал Мадрид – Валенсија: Трите бода се важни за двете екипи, но Реал е голем фаворит

Реал Мадрид е домаќин на Валенсија во еден од најинтересните натпревари оваа недела во шпанската Ла Лига. Реал мора да слави победа за да остане во трка со Барса по шампионската титула, но победа и […]

Севиља - Бетис
Анализа на натпревари

Севиља – Бетис: Дербито на Андалузија за старт на фудбалот во Шпанија

Ла Лига се враќа во четврток вечерта и тоа со натпревар достоен за оваа пригода, прв натпревар по долгата пауза предизвикана поради пандемијата со КОВИД-19. Ќе следиме градско дерби, во кое Севиља е домаќин на […]

Ел Класико
Анализа на натпревари

Ел Класико: Реал сака да се врати на првото место, Барса сака пет бода предност

Време е за Ел Класико. Реал Мдрид е домаќин на Барселона во најинтересните натпревар овој викенд. Барса е лидер на табелата откако ја искористи слабата форма на Реал, но домаќинот се надева дека ќе избие […]

Ла лига
Вести

Ла Лига 18-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Овој викенд на програмата ги имаме натпреварите од шпанската Ла Лига во кои нема да имаат некои поголеми дерби натпревари, но нас секако дека не очекуваат интересни дуели. Барселона на домашен терен не би требало […]

Ел Класико
Анализа на натпревари

Ел Класико: Реал и Барса во битка за лидерската позиција

Сите со нетрпение го очекуваат одложеното Ел Класико од 10-то коло во Ла Лига. Дојде време да се одигра тој меч и тоа во доста интересен термин, особено што и Барселона и Реал Мадрид имаат […]

Ла лига
Вести

Ла Лига 15-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Овој викенд на програмата започнуваат натпреварите од 15-то коло на шпанската Ла Лига, а од сите натпревари, најинтересно ќе биде на Ванда Метрополитано каде што Атлетико Мадрид ја дочекува Барселона. Селта – Ваљадолид – 1 […]

Ла лига
Вести

Ла Лига 12-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Oвој викенд на програмата го имаме 12-то коло од шпанската Ла Лига каде што ќе имаме неколку интересни дуели, а најинтересен го издвојуваме натпреварот помеѓу Севиља и Атлетико Мадрид. Еспањол – Валенсија – 3+ Премиерниот […]

Ла лига
Вести

Ла Лига 10-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Овој викенд на програмата продолжуваат натпреварите од 10-то коло на шпанската Ла Лига, а секако ова коло требаше да го одбележи „Ел Класико“ кое нажалост е одложено. Виљареал – Алавес – 1 Првиот натпревар од […]