Македонија
Анализа на натпревари

Австрија – Македонија: Македонија десеткувана и без седум репрезентативци по изненадување во Австрија

Во предпоследното коло од Групата Г во квалификациите за пласман на ЕУРО 2020, Македонија гостува кај Австрија. Поразот од Австрија со 1:4 во Скопје беше еден од најтешките за Македонија во последно време, но сега […]

Северна Ирска - Холандија
Анализа на натпревари

Северна Ирска – Холандија: Ирците веруваат во чудо, но Холандија се бори за првото место

Северна Ирска сака да ја искористи својата последна шанса за пласман на ЕУРО 2020 и тоа против Холандија. Само со победа тие ќе имаат надеж за пласман на Европското Првенство, но Холандија бие битка со […]

Азербејџан - Велс
Анализа на натпревари

Азербејџан – Велс: Домаќинот за престиж, Велс со големи шанси за пласман на ЕУРО 2020

Азербејџан е домаќин на Велс во рамки на групата Е од квалификациите за пласман на ЕУРО 2020. Ова е една од најнеизвесните групи, бидејќи четири селекции имаат шанси за пласман на континенталниот шампионат, но за […]

Вести

Тикет на голови (15.11.2019)

Во тек се квалификациските дуели за ЕУРО, а со оглед на фактот дека повеќето натпревари немаат резултатско значење се очекуваат многу голови. Шпанија – Малта 6+ @2.54 во 1xBet Шпанија супериорно ги одигра овие квалификации […]

Вести

Традицијата вели не очекувајте ефикасен меч

Вечерва во 23:15 часот, во рамките на 36-то коло од втората бразилска лига силите ќе ги одмерат Брагантино и Кричиума, а традицијата ни кажува да не очекуваме ефикасен меч. Домашниот тим моментално се наоѓа на […]

Вести

Што се уплаќа денес? (15.11.2019)

За денес во рамките на категоријата со уплатата ќе ви претставиме натпревар со солиден коефициент, а исто така и одлична уплата. Бразил – Аргентина 1 @2.46 Пријателски натпревар каде вкупната уплата изнесува 30.941 евра од […]

Тип на денот

ТИП НА ДЕНОТ: (15.11.2019,20:45) ШВАЈЦАРИЈА – ГРУЗИЈА

Квалификациски натпревар за ЕУРО 2020, 15.11.2019: Чешка – Косово ТИП 3+ Швајцарците водат голема битка за второто место во групата и се наоѓаат  пред императив победа. Не само што мораат да победат туку ќе се обидат да го […]

Тикет на денот

Тикет на денот (петок, 15.11.2019)

Во тек се квалификациските дуели за ЕП, па нашиот тикет ќе биде составен од репрезентативни дуели. БиХ – Италија ГГ @1.70 во 1xBet Босанската репрезентација има само теоретски шанси на второто место, но тоа е […]