Љунберг
Анализа на натпревари

Норвич – Арсенал: Може ли Љунберг да ги врати насмевките на навивачите на Арсенал!?

Отказот кој го доби Емери од Арсенал го привлекува вниманието на островот овој викенд. Сите со нетрпение очекуваат да видат како ќе изгледа Арсенал без него на клупата. Љумберг е привремено решение, а Норвич е […]

тип на денот
Тип на денот

ТИП НА ДЕНОТ: (30.11.2019,18:30) БАЕРН – ЛЕВЕРКУЗЕН

ГОЛОВИ ВО ГЕРМАНСКОТО ДЕРБИ Германија, Бундеслига, 30.11.2019: Баерн – Леверкузен ТИП ГГ Резултат:  За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Баерн Минхен и Баер Леверкузен од рамките на германската елитна лига, Бундеслига. Домаќините […]

што се уплаќа денес
Што се уплаќа денес?

Што се уплаќа денес? (30.11.2019)

За денес во рамките на нашата омилена категорија ќе ви претставиме натпревар кој има солидна квота, а исто така има и интересен распоред на уплатата. Реал Сосиедад – Еибар – 1 @ 1.75 Вкупната уплата […]

тикет на денот
Тикет на денот

Тикет на денот (сабота, 30.11.2019)

Фудбалските првенства полека влегуваат во завршницата од есенскиот дел, а поголем дел од лигите ќе бидат прекинати поради новогдишните и божиќните празници. Затоа треба да ги искористиме овие денови и уште еднаш да направиме добитен […]

Вести

Серија А 14-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Викендов на програмата е 14-то коло во Серија А кое нема да донесе големо дерби, но сигурно неколку возбудливи натпревари. Бреша – Аталната 2 Аталанта одлично ја отвори сезоната, но нема победа веќе четири меча, […]

Премиер Лига
Вести

Премиер Лига 14-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Во англиската Премиер Лига на програмата се натпреварите од 14-то коло. Овој викенд нема да следиме голем дерби меч, но има неколку интересни средби за обложување, а јас очекувам и сигурни победи на големите фаворити. […]

Ла лига
Вести

Ла Лига 15-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Овој викенд на програмата започнуваат натпреварите од 15-то коло на шпанската Ла Лига, а од сите натпревари, најинтересно ќе биде на Ванда Метрополитано каде што Атлетико Мадрид ја дочекува Барселона. Селта – Ваљадолид – 1 […]