Ла Лига 12-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Ла лига

Oвој викенд на програмата го имаме 12-то коло од шпанската Ла Лига каде што ќе имаме неколку интересни дуели, а најинтересен го издвојуваме натпреварот помеѓу Севиља и Атлетико Мадрид.

Еспањол – Валенсија – 3+

Премиерниот натпревар од 12-то коло на Ла Лига се игра во Каталонија каде што фудбалерите на Еспањол ќе ја дочекаат Валенсија. Сигурно е дека Еспањол е едно од најголемите разочарувања кога е во прашање шпанската Ла Лига. Имено, екипата од Каталонија моментално го има претпоследното место на табелата со вкупно освоени 8 бода. Валенсија воглавно лошо започнува, но како што изминува времето тие се подобруваат. Наш предлог е 3+ со квота 2.15 во 1xBet.

Леванте – Барселона – 2

Леванте по стариот добар обичај се наоѓа на средината на табелата, а реално и тоа им е залсуженото место. Оваа екипа игра по системот топло-ладно, иако во минатото коло изиграа фантастичен натпревар и славеа кај Сосиедад кој игра фантастично оваа сезона. Барселона игра се подобро и подобро и моментално ја имаат лидерската позиција на табелата со само еден бод предност во однос на второпласираниот Реал Мадирд. На овој натпревар не би требало да имаат проблеми против Леванте и предлагаме 2 со квота 1.32 во Bet365.

Севиља – Атлетико Мадрид – 2

Секако најинтересниот натпревар од ова коло ќе се игра помеѓу Севиља и Атлетико Мадрид. Домаќините имаат јасни планови за оваа сезона, а тоа е повраток во ЛШ после две години пауза. Андалузицјците засега пружаат солидни партии и после 11 изиграни кола го имаат петтото место на табелата. Во минатото коло Севиља изигра фантастичен натпревар кај Валенсија, но сепак зедоа само еден бод. Атлетико Мадрид очекувавме дека подобро ќе игра во новата сезона, но се соочуваат со големи проблеми оваа година и тоа им се одразува со лоши игри. Наш предлог е ГГ со квота 2.10 во William Hill.

Реал Мадрид – Бетис – 3+

Реал Мадрид не блеска оваа сезона, а сигурно е дека оваа ситуација е подобра за разлика од ланската кога имаа големи проблеми. Тие во последното коло го декласираа Леганес и тој натпревар заврши со резултат од 5-0. Бетис исто така е во големи проблеми, а тоа го докажува катастрофалната позиција на табелата. Наш предлог за овој дуел е 3+ со квота 1.33 во 1xBet.

Ваљадолид – Мајорка – 1

Нема сомнеж дека навивачи на Ваљадолид можат да бидат задоволни со начинот на кој нивните фудбалери играат оваа сезона. Оваа симпатична екипа досега има собрано 14 бода и моментално го имаат 13-то место на табелата. Мајорка минатата сезона играше фантастично во Сегунда, но во Ла Лига не е исто бидејќи имаат голема конкуренција. Ние овде предлагаме 1 со квота 2.05 во Bet365.

Виљареал – Атлетик Билбао – 1

Уште еден интересен натпревар ќе се изигра во рамките на ова коло помеѓу Виљареал и Билбао. Двете екипи прикажуваат фантастични партии на стартот на шампионатот, па без сомнеж ова ќе биде рај за очите. Домаќините го имаат 7-то место, а во последното коло претрпеа пораз од Еибар. Билбао фантастично започна, но како што изминува времето тие играат се полошо и полошо. Овде очекуваме 1 со квота 1.83 во William Hill.

Осасуна – Алавес – 1

Сигурно е дека едно од најрпијатните изненадување оваа сезона е тимто на Осасуна кој продолжува со фантастични парти од минатата сезона кога без поголеми проблеми стигнаа до пласман во Ла Лига. Од Алавес искрено очекувавме многу повеќе оваа сезона, но ситуацијата е таква каква што е и моментално тие се наоѓаат на 15-то место со само 12 освоени бодови. Осасуна е фаворит на овој дуел и очекуваме нивна победа на овој натпревар. Коефициентот за 1 во 1xBet изнесува 2.10.

Селта – Хетафе – 3+

Фудбалерите на Селта секако заедно со Еспањол се најголемото разочарување на досегашниот тек во Ла Лига. Имено, тие се наоѓаат на 18-то место, кое нажалост на крајот на сезоната води во Сегунда, а тоа сигурно не е сценариото кое го посакуваат играчите од Виго. Хетафе од друга страна тешко дека ќе може да ја повтори ланската сезона каде што завршија на петтото место. Ние овде очекуваме отворен натпревар и најмалку три гола. Коефиицентот за тоа во Bet365 изнесува 2.45.

Леганес – Еибар – 1

После 11 изиграни кола фудбалерите на Леганес потполно заслужено се наоѓаат на последното место на табелата. Тие досега успеаа да победат само еднаш и тоа се случи пред две кола против екипата на Мајорка со минимален резултат. Еибар во минатото коло во последните минути стигна до важна победа против Виљарел, па го презедоа 14-то место на табелата. Сепак овде очеуваме победа за домаќините со квота 2.05 во William Hill.

Гранада – Реал Сосиедад – 1

Последниот натпревар од ова коло ни носи еден исклучително интересен дууел во кој Гранада на домашен терен ќе го дочека Реал Сосиедад. Нема што, Гранада се најпријатното изненадување на овој шампионат. Тие се наоѓаат на третото место со само два бода помалку од лидерот Барселона. Сосиедад игра фантастично оваа сезона, но општиот впечаток е дека попуштија во последно време. Ние предлагаме 1 со квота 3.00 во 1xBet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*