Бундеслига 15-то коло: Најава, анализа и предлог типови

бундеслига

Се ближи и крајот на првиот дел од германското елитно фудбалско првенство. Овој викенд на програмата е 15-то коло, а до зимската пауза ќе имаме уште две кола.

Хофенхајм – Аугсбург – 3+

После два последователни порази домаќините имаат императив победа. Хофенхајм ја упропасти фантастичната серија од пет последователни победи во лигата, така што изгуби од Мајн и Лајпциг. Аугсбург во последните четири кола освои 10 бода и скокна на 12-то место. Овде предлагаме 3+ во 1xBet со квота 1.69.

Баерн – Вердер – 1&4+

Баварците веќе доживеаа четири порази во првите 14 кола, а во минатите две сезони со толку порази го завршуваа првенството. Тоа доволно зборува за спремноста на овој тим оваа сезона. Вердер доживеа ладен туш. Изгубија на домашен терен од Падерборн, тимот кој до тогаш имаше само еден триумф. Сега Вердер е во опасната зона, но од клубот стигнуваат вести дека статусот на тренерот не е загрозен. Предлагаме 1&4+ во Bet365 со квота 1.75.

Келн – Леверкузен – Т22+

Јарците го презедоа дното во претходното коло и сега се последни на табелата. Ниту промената на тренерот не значеше нешто подобро за Келн кој има само 8 бода после изиграни 14 натпревари. Последната победа ја забележаа пред околу два месеци кога го победија Падерборн. Баер изгуби од Јувентус во ЛШ, но тој пораз не е кој знае каква катастрофа бидејќи изборија европска пролет. Сега можат да се посветат на Бундеслигата, а овде очекуваме Т22+ во William Hill со квота 1.65.

Херта – Фрајбург – ГГ

Дали бодот освоен во франкфурт е најава за подобри денови за Берлинците ќе видеме на натпреварот против Фрајбург. Херта е без победа на последните 7 дуели, а пред гостувањето во Ајнтрахт имаше пет последователни порази. Фрајбург е на делба на четврото место, а има и бод повеќе од шампионот Баерн. Како и да е, ние овде очекуваме отворен натпревар и предлагаме ГГ со квота 1.66 во 1xBet.

Мајнц – Дортмунд – 2

Борусија како да претрпе мала криза. Во натпреварите со Баерн и Падерборн зеде само бод, а прими дури 7 гола. Навидум тоа не изгледаше добро, но веруваме дека сега ќе се подобрат. Мајнц победи во Синсхајм, а исто така зеде три бода и против Ајнтрахт, па прв пат годинава запиша две победи по ред. Како и да е, овде веруваем дека ќе стават крај на добрата серија, а ние предлагаме 2 во Bet365 со квота 1.64.

Падерборн – Унион Берлин – 3+

Многу важен натпревар за двете екипи се игра во Падерборн. Домаќините го фатија последниот воз за приклучок на екипите од долниет дел од табелата благодарение на победата во Бремен кој ја остварија во 90-та минута. Берлинците се наоѓаат на 0-то место и имаат дури 11 бода повеќе од Падерборн, но тоа не значи дека ќе победат на овој дуел. Наш предлог е 3+ со квота 1.66 во William Hill.

Фортуна – Лајпциг – 2

Биковите се во таква форма така што не гледаме начин дека екипата од Дизелдорф може да им се спротистави. Единствена шанса за Фортуна е тоа што Лајпциг игра нон стоп на повеќе фронтови, но секако дека тоа не е голем показател. Лајпциг секога година ги поместува границите, а веруваме дека и во оваа ќе запишат успех. Ве советуваме да изиграте 2 во 1xBet со квота 1.49.

Волфсбург – Менхенгладбах – 2-3

Над сите очекувања, Борусија и понатаму е лидер после 14 изиграни кола. Во минатото коло го победија Баерн, но имаа и многу среќе. Вофлсбург од друга страна врза два проази во првенството, па сега го има 9-то место на табеалта. Неблагодарано е да се прогнозира победник на овој дуел, а дури ни головите не е лесно да се предвидат. Сепак ние сметаме дека 2-3 гола е најглочен предлог со квота 2.05 во Bet365.

Шалке – Ајнтрахт – 3+

И екипата од Гелзенкирхен би можела во случај на поволен епилог да стигне до врвот на табелата оваа полусезона. Заостанува шест бода зад Менхенгладбах, но таквата можност е минимално. Ајнтрахт веќе втора година последователно игра во Лига Европа и поминува во нокаут фазата. Тешко дека ќе успеат да го повторат ланскиот успех, но што и да се случи, фановите ќе бидат задоволни. Очекуваме 3+ со квота 1.72 во William Hill.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*