Бундеслига 28-мо коло: Најава, анализа и предлог типови

бундеслига

Денес и утре на програмата е вонредното 28-мо коло на германската Бундеслига. Ова коло ќе биде отворено со дерби натпревар помеѓу Дортмунд и Баерн, а и на остантите стадиони ќе биде интересно.

Дортмунд – Баерн – ГГ

Што да се каже за најголемото дерби во Бундеслига … Баварците се многу поуспешни од Дортмунд барем кога е во прашање пехарот, но секако дека „милионерите“ не смеат да се потценат. Борусија е на второто место зад Баерн Минхен и може да кажеме дека ова ќе биде дуел за титула. Овде и двете екипи имаат квалитетен тим, па очекуваме по еден гол на двете страни. Коефициентот за ГГ во 1xBet изнесува 1.41.

Леверкузен – Волфсбург – 1

Изгледа дека никој не може да го запре Леверкузен кој е во страшен налет. Фармацевтите стигнаа до посакуваната четврта позиција, односно до последната позиција која води во ЛШ. Голема работа заврши Леверкузен во Менхенгладбах минатата сабота кога го победи Менхенгладбах. Волфсбург игра солидно, но поразот од Дортмунд во претходното коло го оддалечи од целта. Наш предлог е 1 со квота 1.75 во Bet365.

Ајнтрахт – Фрајбург – ГГ

Ништо после паузата не се промени во екипата од Франкфурт. И понатаму играат очајно, а резултатите им се уште полоши. Во Бундеслигата изгубија на последните пет последователни натпревари и примија 18 гола. Фрајбург во минатото коло тотално неочекувано беа поразени од Вердер, но сепак тие не се депримираа со оглед на тоа што целта одамна им побегна. Овде очеквуаме ГГ со квота 1.61 во Coinbet24.

Вердер – Менхенгладбах – ГГ

Вердер зеде многу важни три бода во последното коло во Фрајбург. Сега, во прашање се уште натпревари, па рано е да пресудиме за опстанокот. Од друга страна Борусија Менхенгладбах направи чекор наназад во последното коло каде што беа поразени од Леверкузен. Како и да е, овде освен голови друго ништо не е сигурно за типување. Ви предлагаме да изиграте ГГ со квота 1.58 во 1xBet.

Лајпциг – Херта – 1

Мора да признаеме дека само што помислив дека Лајпциг се распаѓа тие изиграа фантастичен натпревар против Мајнц и победија со 5-0. Херта и повторно игра одлично и може да кажеме дека е најпријатното изненадување после двете кола кои беа изиграни. Сепак овде домаќините имаат предност и затоа предлагаме 1 со квота 1.40 во Bet365.

Аугсбург – Падерборн – 3+

Голема работа заврши Аугсбург во Гелзенкирхен каде што славеше со 3-0 против Шалке. Двата тима беа во криаза, а изгледа дека Аугсбург прв најде излез. Домаќинот се уште нема сигурен опстанок, но дефинитивно со ова темпо ќе успеат во тоа. Падерборн нема среќа оваа година и тешко е да се посомневаме во среќен крај на овој клуб. Како и да е, овде очеквуаме голови и предлагаме 3+ со квота 1.81 во Coinbet24.

Фортуна – Шалке – 0-2

Кој ќе биде подобар во натпреварот каде што се сретнуваат две очајни екипи. Домаќините имаа добри моменти во претходните два натпревар, додека Шалке потполно не разочароа. Екипата од Дизелдорф изигра прво 0-0 со Падерборн, а потоа и 2-2 со екипата на Дизелдорф. Овде очекуваме некако мирен натпревар без мнгоу голови и предлагаме 0-2 гола со квота 1.90 во 1xBet.

Хофенхајм – Келн – ГГ

Со Келн нема опвеќе досада. Јарците играат доста интересни натпревари, па претходните два натпревари ги завршија со резултат од 2-2. Што се однесува до Хофенхајм ни тие не се под некој голем притисок. Навистина, убедливиот пораз од Херта ги здрма, но сепак имаат право на поправен. Овде предлагаме ГГ со квота 1.47 во Bet365.

Унион Берлин – Мајнц – 2

Берлинците испаднаа од форма и нив најмногу ги погоди играта без публика. Од кога почнаа проблетиме со пандемијата, дебитантот во Бундеслигата никако да се прибере и заипша четири последователни порази од кои три во првенството и еден во купот. Од друга страна ниту Мајнц не е во кој знае каква форма, а тоа се виде во дебаклот против Лајпциг во неделата, но нас ни делуваат многу поспремни за разлика од домаќините, па затоа предлагаме 2 со квота 3.10 во Coinbet24.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*