eSports

Победа значи пласман во плејоф: FlyToMoon во директна пресметка со Cyber Legacy во Бирмингем

Се враќаме денеска со предлог-типови од светот на Дота 2, каде што се игра ESL One турнирот во Бирмингем, а денеска е последното колово групната фаза, по што ќе бидат познати учесниците во плејофот. Сите […]

традиција
Анализа на натпревари

Три пати по ред играат 4+: Продолжуваат и денес за наплата на квота 4.00!?

Денес од 18:00 во рамките на чешката прва лгиа се сретнуваат екипите на Карвина и Спарта Прага. Карвина се наоѓа на 13-та позиција со вкупно освоени 24 бода и учинок од 5 победи, 9 реми […]

Тип на денот

ТИП НА ДЕНОТ: (31.05.2020,13:30) ХАМБУРГЕР – ВЕХЕН

ДОМАЌИНИТЕ ЗА ОПРАВДУВАЊЕ НА ГРЕШКАТА Германија, Цвајт, 31.05.2020: Хамбургер – Вехен ТИП 1 Резултат: 3-2 За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Хамбургер и Вехен од рамките на втората германска лига. Хамбургер има амбиции […]

што се уплаќа денес
Што се уплаќа денес?

Што се уплаќа денес? (31.05.2020)

Веруваме дека уплатата и денес може да биде точен показател за наплата на супер коефициент. Лехиа – Арка – 1 @ 1.75 во 1xBet Вкупната уплата на овој натпревар изнесува 95.303 евра. За победа на […]

тикет на денот
Тикет на денот

Тикет на денот (недела, 31.05.2020)

Конечно недела, конечно добра понуда, конечно отворени обложувалници. Ова е нашиот предлог тикет за денес. Менхенгладбах – Унион Берлин – 1/1 @ 2.30 во 1xBet Менхенгладбах во последното коло не изненади откако изигра реми против […]

Менхенгладбах
Анализа на натпревари

Б.Менхенгладбах – У.Берлин: Домаќинот бара одмазда за поразот во Ноември

Борусија Менхенгладбах е домаќин на Унион Берлин во еден од двата меча кои се на програмата во Бундеслигата во недела. На првиот меѓусебен дуел, славеше тимот од Берлин, но сега домаќинот кои се бори за […]

Баерн Минхен
Анализа на натпревари

Баерн М.-Ф.Дизелдорф: Баерн пред нова титула, Дизелдорф пред опстанок

Баерн Минхен е апсолутен фаворит против Фортуна Дизелдорф на Алијанц Арената. По победата над Дортмунд тие се пред нова титула и можно е опуштање од нивна страна. Од друга страна, тимот од Дизелдорф се бори […]