Ла Лига 15-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Ла лига

Овој викенд на програмата започнуваат натпреварите од 15-то коло на шпанската Ла Лига, а од сите натпревари, најинтересно ќе биде на Ванда Метрополитано каде што Атлетико Мадрид ја дочекува Барселона.

Селта – Ваљадолид – 1

Воведниот натпревар од 15-то коло на Ла Лига ќе биде изигра во Виго каде што фудбалерите на Селта ќе го дочекаат Ваљадолид. Селта има големи проблеми оваа сезона и во овој момент се наоѓаат на 18-та позиција на табелата. Ваљадолид игра солидно досега и во овој момент ја имаат 14-та позиција. Што се однесува до предлог типот за овој дуел ве советуваме да изиграте 1 со квота 1.71 во 1xBet.

Алавес – Реал Мадрид – 2

Првиот натпревар од саботната програма е дуелот помеѓу Алавес и Реал Мадрид. Алавес важи за екипа која игра одлично на домашен терен, но се лоши на гости. Мадриѓаните имаат големи проблеми оваа сезона, но сепак чекорат по замислената патека. Гостите во овој натпревар влегуваат со лошо расположение бидејќи во последниот натпревар во рамките на ЛШ ја прокоцкаа предноста од 2-0 против ПСЖ. Ние предлагаме 2 со квота 1.48 во Bet365.

Реал Сосиедад – Еибар – 3+

Фудбалерите на Сосиедад играат прилично добро оваа сезона, а секако најдобар пример за тоа е и моменталнта позиција на табелата. Имено, екипата од Аноета после 14 изиграни натпревари го има одличното шесто место. Еибар по некое непишано правило игра топло-ладно и во овој момент ја имаат 16-та позиција на табелата. Како и да е, овде очекуваме ефикасен натпревар и предлагаме 3+ со квота 1.92 во William Hill.

Мајорка – Бетис – 1

Колку добро и да играат фудбалерите на Мајорка на домашен терен, сето тоа паѓа во вода кога ќе заминат на гостување. Имено, досега повратникот во Ла Лига изигра шест натпревари на гости и сите тие шест натпревари ги изгуби. Бетис во минатото коло го изигра најдобриот натпревар во досегашниот тек од шампионатот и во самиот финиш ја совладаа Валенсија со 2-1. Сепак овде ние предност даваме на домаќините и предлагаме 1 со квота 2.62 во 1xBet.

Валенсија – Виљареал – 1

Еден од најинтересните натпревари на ова коло ќе биде изигран на Местаља каде што Валенсија го пречекува тимот на Виљареал. Карактеристично за домаќинтие е тоа што играат многу лошо на почетокто на шампионатот, но по некое непишано правило како што изминува времето тие играат се подобро и подобро. Виљареал во последното коло доживеа неочекуван пораз од Селта каде што резултатот беше 1-3. Овде очекуваме доминација на домаќините и предлагаме 1 во Bet365 со квота 2.35.

Севиља – Леганес – 3+

Управата на Севиља на фудбалерите им постави само една цел пред почетокот на шампионатот, а тоа е пласман во ЛШ. Сигурно е дека досега сите фанови на оваа екипа можат да бидат задоволни бидејќи во овој момент се наоѓаат на третата позиција. Леганес е на последното место на табелата со само шест освоено бода, а тоа е навистина катастрофа за овој тим. Наш предлог е 3+ во William Hill со квота 2.12.

Атлетик Билбао – Гранада – 1

Билбао пружа феноменални партии оваа сезона, а тоа нас најдобро ни го кажува табелата акде што оваа екипа е рангирана на 5-то место. Во минатото коло изиграа фантастичен меч кај Осасуна, а пропуштија и неколку одлични прилики за посилно водство. Гранада е на 8-то место бидејќи врза четири натпревари без триумф. Овде предност даваме на домаќините со квота 1.70 во 1xBet.

Еспањол – Осасуна – 1

Фудбалерите на Еспањол имаат огромни проблеми оваа сезона и во овој момент се наоѓаат на претпоследното место на табелата со само девет освоени бода, а тоа ен авистиан премалку за амбициите на овој клуб, кои секако се европски. Осасуна во последното коло дожвиеа пораз од Билбао иако мора да се признае дека беа далеку подобар ривал на тој натпревар. Сепак ние овде очекуваме доминација на домаќинтие со квота 2.20 во Bet365.

Хетафе – Леванте – 1

Иако многу очекуваа дека Хетафе тешко дека ќе ја повтори сезоната кога играа фантастично, тие и во овој шампионат блескаат и прикажуваат одлични партии. Имено, после 14 изиграни кола, Хетафе се наоѓа на 7-то место на табелата со само два бода помалку од Сосиедад, а тоа е место кое носи пласман во ЛЕ. Леванте во последно време ја подобри својата игра, но сметаме дека не се доволно добри за да земат бод на овој натпревар. Наш предлог е 1 во William Hill со квота 1.72.

Атлетико Мадрид – Барселона – 3+

Последниот натпревар од 15-то коло дефинитивно ќе биде најинтересен дуел. Во него се сретнуваат екиптие на Атлетико Мадрид и Барселона, односно и двете екипи кои имаат шампионски амбиции. Фановите на Атлетико Мадрид можат да бидат задоовлни оваа сезона, додека Барселона направи неколку неочекувани киксови и искрено тоа не е типично за нив. Впечатокот за овој дуел е дека и едните и другите ќе притискаат, а обично таквите натпревари се одликуваат со голови. Наш предлог е 3+ со квота 2.10 во 1xBet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*