Бундеслига 13-то коло: Најава, анализа и предлог типови

бундеслига

Се ближи крајот на едниот дел од првенството на германската Бундеслига. Овој викенд на програмата е 13-то коло кое ни носи неколку интересни натпревари.

Шалке – Унион Берлин – ГГ3+

Натпреварот во Гелзенкирхен може да се нарече како дерби на колото, особено ако се гледа учинокот на овие две екипи во последните кола. Гостите доаѓаат со три врзани победи после кои стигнаа на 11-та позиција. Берлинците прво го совладаа градскиот ривал Херта, а потоа славеа и во Мајнц. Овде очекуваме екстра отворен натпревар и предлагаме ГГ3+ со квота 2.30 во 1xBet.

Келн – Аугсбург – 1

Јарците се блиску до провалијата, а нивната тврдоглавост би можела да влијае на опстанокот во Бундеслига. Фудбалерите на Келн врзаа четири порази во лигата е еден пораз во Купот, па тоа предизивика промена на тренерот. Аугсбург е тим кој го отпишаа многу луѓе, но тие знаат да направат навистина изненадувачки резултати. Овде Келн нема избор и мора да победи, а коефициентот за тоа во Bet365 изнесува 1.93.

Херта – Дортмунд – 3+

Берлинците се во ужасна форма и на последните четири кола забележаа порази, а во претходните шест натпревари ремизираа само еднаш. Кризата е повеќе од очигледна, а излезот и не се гледа. Борусија има свои маки. Овој тим се наоѓа дури на шестото место, а тоа се разбира дека не им е главна цел. Овде сметаме дека голови ќе има и тоа најмалку 3. Коефициентот за 3+ во William Hill изнесува 1.61.

Хофенхајм – Фортуна – ГГ

Тежок удар доживеа Хофенхајм во последното коло. После серијата од шест последователни победи, тимот од Синсхајм изгуби од Мајнц на домашен терен со неверојатни 5-1. За сето тоа да биде почудно, Мајнц цело втроо полувреме играше со играч помалку. Фортуна е во зоната на елиминација и сака што побрзо да замине од таму. Како и да е, ова ќе биде тежок дуел, па предлагаме ГГ со квота 1.63 во 1xBet.

Падербон – Лајпциг – 2

Падерборн немаше среќа да ја запише првата победа на гостување откако се врати во елитата. Имаа три гола предност во првото полувреме, а домаќинот изедначи во вториот дел од натпреварот. Сигурно е дека таа победа би донесла многу кај навивачите, но ете се случи тоа што се случи. Од друга страна Биковите заедно со Баерн се најјаката екипа во Бундеслига, па сигурно Падерборн нема многу шанси на овој натпревар. Предлагаме 2 со квота 1.42 во Bet365.

Баерн – Леверкузен – 4+

На Алијанц Арена доаѓа Баер Леверкузен, а двете екипи беа успешни во ЛШ. Леверкузен славеше во Москва против Локомотива, додека Баерн ја декласираше Црвена Звезда во Белград. Баварците покажаа уште еднаш дека се во одлична форма и дека можат да се борат со секого. Фармацевтите во домашното првенство не успеаа да го победат Фрајбург, па повторно заостанаа зад водечките екипи. Нема што друго да продложиме освен 4+ со квота 1.80 во William Hill.

Менхенгладбах – Фрајбург – 1

По позициите на табелата и ова би требало да биде дерби натпревар. Се сретнуваат првопласираната и четвртопласираната екипа во првенството која ги дели трите бода на табелата. Хипотетички Фрајбург со победа би стигнал на врвот на табелата, а тоа мора да признаеме дека ќе биде сензација. Домаќинот преживеа неочекуван пораз на гостувањето кај Унион Берлин и ако сака да остане на чело на табелата мора да победи на овој натпревар. Наш предлог е 1 со квота 1.65 во 1xBet.

 Волфсбург – Вердер – 3+

Волците добија вештачко дишење со победата во Франкфурт во последното коло. Тие со таа победа ја прекинаа серијата од седум натпревари без победа. ОД екипата која претендираше да се најде на врвот, стигнаа до долниот дел. Тимто од Бремен имаше пет врзани реми резултати, а таа серија ја прекина со пораз од Шалке на домашниот терен. И двете екипи играат ефикасно, па предлагаме 3+ со квота 1.74 во Bet365.

Мајнц – Ајнтрахт – ГГ

Соседско дерби се игра во Мајнц. За тимот од големиот град, кој доаѓа во „провинција“ ова секогаш било големо искушение. Ајнтрахт во претходните пет дуели со Мајнц славеше само еднаш и тоа пред две сезони со 3-0 во Франкфурт. Трансферите од Ајнтрахт си го зедоа својто данок и повеќе овој тим не е тоа што беше, па сега се наоѓа на средината на табелата. Како и да е, предлагаме ГГ со квота 1.50 во William Hill.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*