Бундеслига 10-то коло: Најава, анализа и предлог типови

бундеслига

Овој викенд на програмата е 10-то коло од германската Бундеслига. На врвот и понатаму е голема гужва, но до крајот има уште многу.

Хофенхајм – Падерборн – 1

Домаќинот е во фантастична форма во последните три кола, на кој забележа три победи. Се започна во Минхен кога го совладаа Баерн, а потоа на ред дојдоа и Шалке и Херта. Големи девет бода однесоа во Синсхајм, а голема е шансата да се додат уште три од дуелот со Падерборн. Од друга страна гостите во минатото коло ја победија Фортуна, па зедоа и тие важни три бода. Наш предлог е 1 со квота 1.55 во 1xBet.

Леверкузен – Менхенгладбах – ГГ

Ова е еден од дерби натпреварите на ова коло. Просто не знаеме што се случува со Фармацевтите. Тие се без победа во претходните три кола, а искрено не им оди од рака ниту во ЛШ каде што во првите три кола забележаа толку и порази. Менхенгладбах игра добро и се одржува на врвот на табелата. Како и да е, ова не е воопшто лесен натпревар, па затоа решивме да го избегнеме конечниот тип и да ви предложиме голови. Предлагаме ГГ со квота 1.50 во Bet365.

Дортмунд – Волфсбург – Т21+

Доста интересно ќе биде на Сигнал Идуна парк каде што Борусија ќе ја дочека екипата од градот на автомобилите. Волците пропуштија прилика во минатото коло да го преземат врвот на табелата бидејќи не успеаа да го победат слабиот Аугсбург. Дортмунд во новата сезона влезе со големи амбиции, но во првите девет кола нема победено веќе пет пати. Гостите си имаат свои шанси на овој дуел и предлагаме Т21+ во William Hill со коефициент од 1.57.

Ајнтрахт – Баерн – 2&3+

Ако не го сметаме триумфот во финалето на Купот пред две години, Ајнтрахт го нема победено Баерн од 2010 година. Очигледно е дека на Ајнтрахт не им оди против Баварците, но сепак победија кога беше најважно. Баерн сега многу тешко излегува на крај со ривалите во Бундеслигата, а да не е фантастичниот Левандовски кој знае кај би биле на табелата. Како и да е овде очекуваме доминација на Баерн и типуваме 2&3+ во 1xBet со квота 1.74.

Лајпциг – Мајнц – 1

Само што ги претставивме Биковите како главни кандидати за титулата, тие веќе четири кола остана без победа во Бундеслига. Изгубија од Шалке и Фрајбург, а ремизираа со Леверкузен и Волфсбург. Мајнц се наоѓа на 13-то место, но победи два пати во претходните три кола. Лајпциг игра подобро во ЛШ, но време е да започне да игра како што треба и во Бундеслигата. Наш предлог е 1 со квота 1.36 во Bet365.

Вердер – Фрајбург – ГГ

Дојде време Фрајбруг да замине во Бремен како тим кој е многу подобро пласиран, па поради тоа би требало да биде фаворит. Истото не го мислат и обложувалниците, па покрај низата од пет натпревари без триумф, го гледаат Вердер како поблиску до триумф. Вердер славеше само на два натпревари од почетокот на сезоната, а последен пат тоа го направија против Лајпциг во последното коло. Овде очекуваме ГГ со квота 1.57 во William Hill.

Унион Берлин – Херта – 3+

Дебитантот во Буднеслигата успева да се држе над зоната за испаѓање. Во минатото коло гостуваа и кај Баерн, но искрено не се обрукаа бидејќи изгубија со 2-1. Ова е прв пат во Берлин да се сретнат две берлински екипи во рамките на БУндеслигата. Веруваме дека натпреварот ќе биде полн со притисок, а обично во таквите ситуации головите се присутни. Наш предлог е 3+ со квота 1.87 во 1xBet.

Фортуна – Келн – 0-3

Ова е натпревар во кој победата вреди повеќе од три бода. Станува збор за дуел на двете екипи кои се директни конкуренти во борбата за опстанок, па триумфот би донел голем бенефит за победниците. И двете екипи имаат освоено само по седум бода во претходните девет кола, па сега бодови им се неопходни. Овој меч би требало да биде тврд и без многу голови, па затоа предлагаме 0-3 гола со квота 1.61 во Bet365.

Аугсбург – Шалке – 2

Колото се затвора со дуелот помеѓу Аугсбург и Шалке во кој гостите се фаворити. Домаќинот остана непоразен во Волфсбург, па тоа е од големо значење. Шалке доста се потрошо во Рурското дерби кое заврши без победник, но и без голови што ретко се случува. Ние на овој натпревар предност даваме на гостите, а коефициентот за тоа во William Hill изнесува 2.01.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*