специјал тикет
Вести

Специјал тикет за финалниот натпревар помеѓу Барселона – Валенсија – квота 10

Денес од 21:00 во рамките на шпанскиот Куп се сретнуваат екипите на Барселона и Валенсија. Ова е финален натпревар и победникот ќе се скраси со титула, па затоа веруваме во неизвесен и атрактивен дуел. Барселона […]

традиција
Анализа на натпревари

Квота 2.40: Кога се сретнуваат овие две екипи, победува само еден ист тим!

Денес од 16:00 во рамките на украинската Премиер лига се сретнуваат екипите на Ворскла и Черноморец. Ворскла во овој втор дел се наоѓа на 7-та позиција на табелата со вкупо освоени 41 бод преку 12 […]

Тип на денот

ТИП НА ДЕНОТ: (25.05.2019,18:15) СПОРТИНГ – ПОРТО

БОРБА ЗА КУП ТИТУЛА ВО ПОРТУГАЛИЈА Португалија, Куп финале, 25.05.2019: Спортинг – Порто ТИП ГГ Резултат:  За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Спортинг и Порто од рамките на финалет на португалскиот Куп. […]

што се уплаќа денес
Што се уплаќа денес?

Што се уплаќа денес? (25.05.2019)

И вчера уплатата беше одличен показател, па може да кажеме дека сме во одлична победничка серија кога станува збор за оваа категорија. Астра – Виторул – 2 @ 2.24 Вкупната уплата на овој натпревар изнесува […]

тикет на денот
Тикет на денот

Тикет на денот (сабота, 25.05.2019)

Ова е првата сабота со нешто послаба понуда, а како што изминува времето ќе биде се послабо и послабо. Секако тоа нема да не спрече во составувањето на тикетот на денот. Бохемиан 1905 – Опава […]

Лајпциг - Баерн Минхен
Анализа на натпревари

Финале на Куп: Лајпциг – Баерн Минхен, двојна круна за Баерн или историски трофеј за Лајпциг

Лајпциг и Баерн Минхен во сабота на Олимпискиот стадион во Берлин ќе играат во големото финале на германскиот Куп. Фаворит е Баерн, но Лајпциг веќе докажа дека може да се носи со најдобрите, а сега […]

Вести

Големи шанси за добивка: Франција 1 завршува, а само три натпревари се вредни за типување!

Вечер од 21:05 на „менито“ го имаме и последното коло од француската Лига 1 каде што ќе дознаеме кој ќе патува во втората лига. На врвот на табелата е веќе се познато, односно ПСЖ е […]

што се уплаќа денес
Што се уплаќа денес?

Што се уплаќа денес? (24.05.2019)

За денес во рамките на оваа наша омилена категорија ќе ви претставиме натпревар од француската лига кој има солиден коефициент и прилично висока уплата. Амиен – Гингамп – 1 @ 1.53 Вкупната уплата на овој […]