Тотенхем - Ливерпул
Анализа на натпревари

Лига на Шампиони – Финале: Тотенхем – Ливерпул, црвените се фаворити и тоа сосема оправдано

Стигнавме до големото финале во Лигата на Шампиони. Мечот Тотенхем – Ливерпул, со кој официјално ќе заврши европската фудбалска сезона. Нема сомнеж дека ќе следиме интересен меч, помеѓу две одлични екипи и двајца одлични менаџери, […]

Фабињо
Анализа на натпревари

Кој е најблиску до картон во финалето? Веројатно Фабињо, а има и зошто!

Можеби многумина нема да се сложат или ќе негодуваат, но една од најважните улоги во секој тим ја има дефанзивецот во средниот ред. Во Ливерпул, тоа е Фабињо кој се наметна како незаменлив токму на […]

Садио Мане
Анализа на натпревари

Кој ќе биде стрелец на гол во големото финале, наш фаворит е Садио Мане

Мане, Салах, Фирмињо против Кејн, Сон, Ериксен. Кој ќе биде стрелец на барем еден гол? Првите тројца привлекуваат поголемо внимание поради звучоста на имињата, но тоа не мора да значи ништо. Сепак ако мораме да […]

Тотенхем - Ливерпул
Анализа на натпревари

Лига на Шампиони – Финале: Тотенхем – Ливерпул, подобра варијанта е да се одигра на голови

Тешко е да се предвиди конечниот победник на еден финален меч, без разлика на двете екипи и нивната сила. Финале си е финале и двете екипи секогаш имаат речиси подеднакви шанси за трофејот, особено во […]

Анализа на натпревари

Дерби на денот: Дали Торонто ќе излезе од кризата?

Овој викенд не очекува новото коло во МЛС шампионатот, а за вас го издвоивме дуелот помеѓу Ванкувер и Торонто кој ќе се игра сабота во 04:00 наутро. Ванкувер: Повеќе очекувавме од оваа екипа! Кога се […]

Тип на денот

ТИП НА ДЕНОТ: (31.05.2019,20:45) ВЕКСФОРД – ДРОГЕДА

ДРОГЕДА ДОМИНАНТНА Ирска, Втора лига, 31.05.2019: Вексфорд – Дрогеда ТИП 2 Резултат:  За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Вексфрод и Дрогеда од рамките на ирската втора лига. Домаќините играат катастрофално оваа сезона, […]

што се уплаќа денес
Што се уплаќа денес?

Што се уплаќа денес? (31.05.2019)

Во изминативе неколку дена сме сведоци дека уплатата „не почести“ со два екстра коефициенти, па веруваме дека одлично ги наплативте. Кордоба – Осасуна – 2 @ 2.12 Вкупната уплата на овој натпревар изнесува 2.700 евра. […]

тикет на денот
Тикет на денот

Тикет на денот (петок, 31.05.2019)

За жал овој петок не е како претходните и не изобилува со кој знае каква понуда. Сепак ние и покрај тоа се обидовме да составиме тикет. Бронби – Рандерс – 1 @ 1.89 во 1xBet […]

Вести

Моцарт ги додели наградите: Еве кои се добитници!

Обложувалницата на Моцарт имаше организирано наградна игра насловна под името „Погоди ја најголемата квота“, а самото име кажува што значи тоа. Имено, тој што ќе погоди најголема квота во Моцарт од 7.04.2019 до 19.05.2019 си […]