Обложувалниците се изјаснија: Еве кој има најголеми шанси за титула на Ролан Гарос!

ролан гарос

Вториот гренд слем е веќе на прагот, а тенискиот турнир Ролан Гарос важи за еден од најпрестижните турнири во овој спорт.

Како и за секое натпреварување, така и за ова обложувалниците се изјаснија за тоа кој според нив е најголем фаворит за титулата.

Првото место во Bet365 како што и може да претпоставите е резервирано за „кралот на земјата“ Рафаел Надаел и доколку се обложите на него ќе си добиете коефициент 2.10. На второ место се наоѓа нашата балканска супер ѕвезда Новак Ѓоковиќ со коефициент 3.25, а третото место го има Доминик Тием со квота 6.00.

Како потценет тенисер е федерер со квота 21, а истото може да се каже и за Енди Мари за кој квотата за победник на турнирот изнесува 81.

Доколку сакате да се обложите ви препорачуваме тоа да го направите оналјн во Bet365, бидејќи за секој нов корсник нудат 25 евра во форма на кредити, односно без услови за повлекување.

*ИГРАЈ ВО НАЈДОБРАТА ОНЛАЈН ОБЛОЖУВАЛНИЦА*

Регистрирај се на Bet365 и добиј одлични коефициенти

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*