бундеслига
Вести

Бундеслига 30-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Само пет кола остануваат до крајот на Бндеслигата. Иако Баерн им само еден бод повеќе од второпласираниот Дортмунд, сите го гледаат како шампион. Со еден збор очекуваме интересен викенд полн со неизвесности и возбудувања. Аугсбург […]

Баерн - Дортмунд
Анализа на натпревари

Баерн Минхен – Борусија Дортмунд: Најважен меѓусебен судир после финалето во ЛШ од 2013 година

Во секоја суперхеројска приказна, во секоја голема фудбалска дерби пресмтка треба да се има непријател, а Баерн Минхен и Борусија Дортмунд се и тоа какви непријатели во послените неколку години. Баерн ги разочарува своите навивачи […]

бундеслига
Вести

Бундеслига 28-мо коло: Најава, анализа и предлог типови

До крајот на возбудливата сезона во Бундеслига остануваат 7 кола, вклучувајќи го и ова, но ни изгледа дека барем за титулата, сега може да биде одлучено. Мајнц – Фрајбруг – 0-2 Домаќинот нема победено на […]

бундеслига
Вести

Бундеслига 27-мо коло: Најава, анализа и предлог типови

Ни се враќа клупскиот фудбал. Во поголем дел од лигите шампионите се веќе познати, но тоа не е случај во Германија. Во последните 8 кола, актуелниот шампион Баерн и Борусија се израмнети со 60 освоени […]

бундеслига
Вести

Бундеслига 25-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Борусија ја прокоцка огромната предноста која ја имаше пред Баерн и сега „милионерите“ се први благодарение на подобрата гол разлика и тоа за само два гола. Покрај борбата за титула ќе биде интересно и во […]

бундеслига
Вести

Бундеслига 22-ро коло: Најава, анализа и предлог типови

Германскиот фудбалски шампионат стигна до 22-та рунда, а во неа има неколку интересни дуели. Аугсбург – Баерн – 2&T22+ Минатото коло беше одлично за Баерн. Славеа против Шалке со 3-1, без поголеми проблеми, додека Дортмунд […]

бундеслига
Вести

Бундеслига 21-во коло: Најава, анализа и предлог типови

 Уште едно интересно коло не очекува во германската Бундеслига. Доколку биде возбудливо како претходното, љубителите на фудбалот сигурно ќе уживаат. Шампионот баерн е поразен во Леверкузен, но лидерот Дортмунд тоа не успеа да го искористи. […]

Бундеслига
Анализа на натпревари

Баер Леверкузен – Баерн Минхен: Бош ќе го нападне Баерн, но тоа ќе биде меч со две острици

Баер Леверкузен е домаќин на Баерн Минхен во еден од поинтересните дуели во германската Бундеслига овој викенд. Тимот од Минхен секако е фаворит, но Леверкузен под водство на Бош ќе игра напаѓачки фудбал, па според […]

бундеслига
Анализа на натпревари

Бундеслига 20-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Пред нас е 20-то коло од германската елитна лига, Бундеслига. Водечката тројка има тешки гостувања, па тоа ќе направи да биде едно од возбудливите кола. Хановер – Лајцпиг – 3+ Домаќинот е загрозен и повеќе […]

бундеслига
Анализа на натпревари

Бундеслига 19-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Овој петок продолжува германската Бундеслига, а на распоредот ги имаме натпреварите од 19-то коло. Херта – Шалке – Г.Г Новата 2019 година одлично започна за Берлинците и за шалке. Херта славеше на гостувањето во нинберг […]