Премиер Лига 38-мо коло: Најава, анализа и предлог типови!

Премиер Лига

Во недела се опростуваме од Премиер Лига се до август кога почнува новото првенство. Скоро сите дилеми се решени, па навивачите на стадионите ќе имаат прилика да уживаат во играта.

Барнли – Борнмут – 3+ @ 1.83 во 10Bet

Еден од оние натпревари кои буквално ништо не одлучуваат. Домаќинот ќе заврши на седмо место, а тоа е одличен пласман. Борнму исто така ја исполнија целта, па би требало да гледаме натпревар полн со голови.

Кристал Палас – Вест  Бромвич – Г.Г @ 1.71 во 10Bet

ВБА да играше цела сезона, како во претходните пет кола, сега сигурно ќе се бореше за пласман во Европа, а вака само може да го избегне последното место. Тие успеаа да го совладаат Манчестер Јунајтед, Тотенхем и Њукасл, а ремизираа и со Ливерпул. Сето тоа е џабе кога следната сезона ќе играат во Чемпионшип. Палас почна лошо, но како што сезоната одминуваше играше се подобро, па го завзеде 11-то место.

Хадерсфилд – Арсенал – 3+ @ 1.50 во Unibet

Домаќинот остана во Премиер Лига благодарение на подвигот во средата кога непоразен го напушти Стемфорд Бриџ и така му ја скрати желбата на Челзи да се бори за ЛШ. Арсен Венгер за последен пат го води Арсенал, екипата во која помина 22 години, па не веруваме дека „љубовта“ ќе им заврши со пораз.

Ливерпул – Брајтон – 1 @ 1.20 во Unibet

На Ливерпул им е доволен бод за да се пласираат во ЛШ. Постои шанса да го завземат и третото место, доколку Тотенхем не победи. Сепак, целта им беше ЛШ и им е остварена. Новите во Премиер Лига комплетно ја завршија мисијата и остана во Премиер Лига.

1xBet со неверојатен бонус: 100% до 6000 денари на вашата прва уплата!

Манчестер Јунајтед – Вотфорд – Г.Г @ 1.80 во 10Bet

Не сме сигурни дали Мурињо ќе одлучи на опростувањето од првенствата да излезе со најјакиот состав, бидејќи за една недела ги очекува финалето во ФА Купот против Челзи, што им е последна прилика за Ѓаволите да стигнат до трофеј. Вотфорд не е во форма од моментото кога беше сигурно дека нема да испадне, па резултатите им се доста слаби.

Њукасл – Челзи – 2 @ 1.60 во 10Bet

Плавите потфрлија во натпреварот против Хадерсфил и се опростија од настапот во ЛШ. Можеби ни две победи во последните две кола не би биле доволни, но шансите ќе им беа поголеми за разлика од сега. Сепак Челзи не смее да ризикува и ќе чека чудо, односно Ливерпул да биде поразен. Ако не успеа, ќе мораат брзо да се опорават, бидејќи тука е ФА Куп финалето против Јунајтед.

Саутемптон – Манчестер Сити – 2 @ 1.37 во Unibet

Навивачите на Саутемптон со нетрпение го очеуваа овој меч за кој сметаат дека ќе се одлучи судбината за нивниот клуб. На среќа нивна, натпреварот со новиот шампион нема да одлучува ништо. Заслугите за тоа идат на фудбалерите кој во директниот двобој за опстанок славеа на гостувањето во Свонси. Сите ќе се обие да стигне до 100 бода во сезоната, а ние веруваме во нивниот успех.

Свонси – Стоук – 0-2 @ 2.05 во 10Bet

Овие две екипи следниот меч ќе го играат во Чемпионшип. Разочарувачка сезона за Велшаните и Стоу, а сепак не изгледаше така на половината од сезоната. Единствениот мотив за овој дуел ќе им биде кој да го избегне последното место, но тоа е мала утеха.

Тотенхем – Лестер – T12+ @ 1.31 во Unibet

Петлите со поразот во Бирмингем го доведоа во прашање пласманот во ЛШ. За тоа им беа потребни две победи, но ремито од Челзи направи да им биде доволна една.  Лисиците се деветти, а можат да се искачат за едно место погоре, но сето тоа е незначајно. Очекуваме Тотенхем да слави со два гола.

Вест Хем – Евертон – 3+ @ 1.83 во 10Bet

„Чеканите“ сакаат што побрзо да ја заборават оваа сезона, која наместо борба за пласман во Европа им донесе битка за опстанок.  На крајот успеаа, но реално беше тешко. „Карамелите“ многу вложија во трансфер рокот, но тоа не им се врати со адекватни резултати. Можат во Европа, доколку нивниот градски ривал биде европски шампион.

 

1 Trackback / Pingback

  1. Свонси – Стоук: Нереално е Свонси да обезбеди опстанок, но тие веруваат во висока победа ! – Kladenje.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*