Аргентинците ни нудат одлична квота за почеток на викендот!

традиција

Денес од 23:00 во рамките на аргентинската Супер Лига се сретнуваат екипите на Банфилд и Гимназија.

Банфилд се наоѓа на 14-то место со вкупно освоени 16 бода и учинок од 4 победи, 4 реми и 6 порази.

Гимназија се нешто полошо пласирани и ја имаат 22-та позиција со вкупно 10 бода кои ги имаат освоено преку 3 победи, 1 реми и 10 порази.

За овие две екипи е интересен фактот дека во последните шест меѓусебни натпревари, поебдува екипата на Банфилд, па ако и денес продолже таа традиција ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог:

Конечен исход – 1 @ 2.00 во William Hill

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*