Ла Лига 29-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Ла лига

После паузата за репрезентациите продолжува и шпанската Ла Лига. Овој викенд на програмата 29-то коло во кое не очекуваат неколку интересни дуели.

Жирона – Атлетик Билбао – 2 @ 2.80 во 1xBet

Воведниот натпревар од 29-то коло на Ла Лига се игра во Каталонија, каде што домаќините Жирона го дочекуваат Билбао. Ова е една одлична сезона за Жирона. Секако, најважно е тоа што и следната сезона ќе ги гледаме во Ла Лига. Билбао катастрофално започна, но сепак како што првенството изминува тие прикажуваат се подобри и подобри игри. Овде очекуваме дека Баскијците ќе победат, а коефициентот за тоа во 1xBet изнесува 2.80.

Хетафе – Леганес – 3+ @ 2.63 во 10Bet

Најпријатното изненадување оваа сезона е екипата на Хетафе. Имено, оваа екипа се наоѓа на 4-та позиција која наредната сезона води во ЛШ, а тоа би било голем успех за оваа екипа. И навистина, Хетафе игра одлично цела сезона, а посебно во последно време. Леганес според моменталнта ситуација ќе останат членови на Ла Лига. Секако, предноста на овој натпревар ја даваме на домаќините, но сепак ве советуваме да типвуате на голови. Коефициентот за 3+ во 10Bet изнесува 2.63.

Барселона – Еспањол – ГГ @ 1.80 во Bet365

Во ова коло нас не очекува големото каталонско дерби во кој се сретнуваат екипите на Барселона и Еспањол. Што да се каже за Барселона? Избраниците на Валверде играат фантастично на сите три фронта. Во Ла Лига имаат голема предност во однос на своите ривали и најверојатно ќе се скрасат со титула и оваа гдоина. Еспањол е на 13-то место и нема да има проблеми околу статусот прволигаш, a тоа беше главна цел на оваа екипа. Овде како градско дерби очекуваме по еден гол на двете страни. Наш предлог е гол-гол, а тоа може да го изиграте во Bet365 со коефициент од 1.80.

Селта – Виљареал – 3+ @ 1.98 во 1xBet

Некој да ни кажуваше дека овие две екипи ќе се борат за опстанок немаше да поверуваме. Имено, Селта е во зоната на отпаѓање и има четири бода помалку во однос на ВИљареал кој се наоѓа на само една позиција над, а тоа ни дава заклучок дека една од овие две екипи ќе играат во Сегунда. Виљареал нешто се подобри во последно време и врзаа две победи, па сега се пред тежок испит. Сепак, и едните и другите имаа очајна потреба за бодови, па очекуваме голема борба и најмалку три гола. Коефициентот за тоа во 1xBet изнесува 1.98.

Алавес – Атлетико Мадрид – 0-2 @ 1.52 во Bet365

Уште еден интересен натпревар ќе се игра во Баскија каде што Алавес ќе го пречека Атлетико Мадрид. Домаќинтие имаат фантастична сезона, а доказ за тоа ни е ситуацијата на табелата. Од друга страна Атлетико Мадрид има криза. После испаѓањето од Јувентус од ЛШ, претрпе пораз и кај Билбао. Овде очекуваме 0-2 гола, а тоа изиграјте го во Bet365 со коефициент од 1.52.

Леванте – Еибар – 1 @ 2.75 во 10Bet

Леванте во последно време не игра според очекувањата, а ако продолжат со вакво темпо многу лесно можат да се најдат во позиција која нема да им одговоара. Имено, тие се на 15-то место на табелата и имаат шест бода повеќе од најзагрозените екипи. Еибар по стариот добар обичај се наоѓа на средината на табелата и нема да има големи проблеми околу опстанокот, па може да игра порелаксирано. Овде предност даваме на домаќинот, а коефициентот за тоа во 10Bet изнесува 2.75.

Рајо Валекано – Бетис – 1 @ 2.75 во 1xBet

Рајо Валекано во еден дел од сезоната беше одличен и прикажуваше доста добри партии и сите имаа мислење дека на крајот на сезоната ќе го избегнат пласманот во понизок ранг. Сепак, одма после тоа следеше лоша серија која се уште трае. Сега во гости им доаѓа Бетис кој игра доста променливо и сигурно е дека доколку играа константно ќе имаа и пласман во ЛЕ. Баш поради тоа овде предност даваме на домаќинот, а коефициентот за нивна победа во 1xBet изнесува 2.75.

Севиља – Валенсија – 3+ @ 1.80 во Bet365

Најинтересниот натпревар од ова коло ќе се игра во Андалузија помаѓу Севиља и Валенсија. Севиља фантастично започна оваа година и одеднаш влегоа во криза, па тоа се одрази со нивниот пласман. Главната цел им беше пласман во ЛШ, но како што изминува времето тоа ќе биде се потешко и потешко. Валенсија пак спротивно на нив, катастрофално започна, но се подорбува во последно време. Тие се пласираа во Купот и ќе ги мерат силите со Барселона, а исто така стигнаа и до ¼ финалето од ЛЕ. Овде очекуваме отворен натпревар и најмалку 3 гола. Коефициентот за тоа во Bet365 изнесува 1.80.

Ваљадолид – Реал Сосиедад – 1 @ 2.55 во 10Bet

Ваљадолид направи важна победа во минатото коло на гости кај Еибар и накратко излегоа од опасната зона. Сепак, нема сомнеж дека оваа екипа ја очекува голема борба за опстанок се до последното коло. Тоа што го красеше Сосиедад цела сезона беа реузлтатите прикажани на гости. Сепак во последно време тие не играт добро ниту на гостински терен, односно им падна и гостинската форма. Сметаме дека Ваљадолид ќе стигне до 3-те бода, па ве советуваме да играте во 10Bet со квота од 2.55.

Реал Мадрид – Хуеска – 4+ @ 1.75 во 1xBet

Последниот натпревар од ова коло се игра на Бернабеу каде што Реал ја дочекува екипата на Хуеска.Многу пати повторивме дека имаат лоша сезона Мадриѓаните, но сега откако седна Зидан на клупата за нив има надеж. Хуеска е одлична во вториот дел, но тоа е недоволно за да опстанок и да останат во Ла Лига. Очекуваме отворен натпревар и најмалку 4 гола. Тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент од 1.75.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*