Бундеслига 27-мо коло: Најава, анализа и предлог типови

бундеслига

Ни се враќа клупскиот фудбал. Во поголем дел од лигите шампионите се веќе познати, но тоа не е случај во Германија. Во последните 8 кола, актуелниот шампион Баерн и Борусија се израмнети со 60 освоени бода, а сега има претстои меѓусебен дуел во Минхен.

Хофенхајм – Леверкузен – ГГ3+ @ 1.53 во 1xBet

Овде се очекува дожд од голови, па и коефициентите се во однос на погодоците мизерни. Така е во сите обложувалници без исклучок. Инаку, ова е мало дерби на колото. Се сретнуваат двете екипи кои очекуваат излез во Европа, а гостите се малку подобри на табелата. Баер е 6-ти со 42 бода и долго ќе жали за поразот во минатото коло на својата арена од Вердер. Домаќинот е без пораз на претходните два натпревари, но играше со екипи од дното на табелата. Овде очекуваме отворен дуел, а ве советуваме овој предлог да го играте во 1xBet со коефициент од 1.53.

Дортмунд – Волфсбург – 3+ @ 1.57 во Bet365

Со губењето на предноста, Милионерите ја изгубија и самодовербата. Редеа нерешени резултати, а потоа следуваше и поразот од Агусбург. Секако откако ги стигна Баерн како да им падна тежината од нозете, па врзаа две победи.  Волфсбуг имаше тежок дуел против Баерн, па им се отфитија на Дизелдорф. Гостите на се високото 6-то место, но нов неуспех би ги оддалечил од пласман во ЛШ. Типуваме 3+, а тоа во Bet365 се плаќа со квота 1.57.

Фортуна – Менхенгладбах – Г.Г @ 1.65 во 1xBet

Од сигурен учесник во наредната сезона на ЛШ, Менхенгладбах дојде во ситуација секој нареден изгубен бод да им биде кобен. Во претходните шест натпревари победија само еднаш, а на домашен терен врзаа три последователни порази. Табелата вели дека се уште се на одлична позиција, но Ајнтрахт им е оддалечен само еден бод. Фортуна главната цел ја исполни околу опстанокот во Бундеслига, па во останатите кола може да игра порелаксирано. Овде сметаме дека ќе видеме по еден гол во двете мрежи, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент од 1.65.

Фрајбург – Баерн – 2 @ 1.30 во 10Bet

Баварците врзаа шест последователни победи во Бундеслигата на кој постигнаа дури 24 гола. Интересно е тоа што на последните три постигнаа дури 17. Сето тоа потсеќа на ланскиот Баерн кој „газеше“ се пред себе. Актуелниот шампион ја неутрализира предноста од Баерн и сега важи за фаворит за титула. Фрајбург е во сигурната зона и нема да има проблеми околу опстанокот, а искрено и не им се важни бодовите како што им се важни на Баерн. Очекуваме лесна 2ка, а тоа може да го изиграте во 10Bet со коефициент од 1.30.

Нинберг – Аугсбург – ГГ @ 1.80 во Bet365

Веќе не се брои колку натпревари наназад Нинберг нема победено. Сепак математички се уште имаат шанси за опстанок, но реално немаат квалитет тоа да го постигнат. Кога во останатите 8 кола би собрале 15 бода можеби и би се спасиле, но тие од досегашните 26 натпревари собраа само 13, па ова е нереално размислување. Од друга страна Аугсбур врза три добри резултати. Го победија Дортмунд и Хановер, а зедоа бод и од Лајпциг. Овде очекуваме по еден гол во двете мрежи, а коефициентот за тоа во Bet365 изнесува 1.80.

Вердер – Мајнц – Т12- @ 1.64 во 1xBet

Екипата од Бремен игра одлично после Нова година. На девет изиграни натпревари не се порази, а победија четири пати. Покрај тоа стигнаа и до финалето на Купот, бидејќи го елиминираа Дортмунд во гости. Во претходното коло Вердер победи во ЛЕверкузен и сега е на 8-то место со само пет бода помалку од Менхенгладбах кој би требало да излезе во ЛШ. Мајнц нема големи амбиции за до крајот на сезоната, само што побрзо да обезбеди опстанок. На добар пат се тоа да го остварат, бидејќи имаат 10 бода предност од позицијата која води во Плеј Аут. Овде сметаме дека домаќинот ќе доминира и дека ќе постигне најмалку два гола. Тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент од 1.64.

Лајпциг – Херта – 1 @ 1.51 во 10Bet

Забележавме дека на последните три натпревари на екипата на Лајпциг паднаа вкупно два гола. Просто неверојатно е тоа за тим кој го красеше ефикасноста. Меѓутоа, благодарение на добрата одбрана тие го поправија палсманот и сега се трети со вкупно 49 бода.  Берлинците после два последователни порази им доаѓаат на Биковите. Херта практично ја изгуби трката за пласман во Европа, па до крајот на сезоната ќе се обиде да го поправи пласманот. Овде ве советуваме да играте 1 во 10Bet со коефициент од 1.51.

Хановер – Шалке – 0-2 @ 2.04 во Bet365

Просто не може да утврдиме која екипа е во полоша форма. Домаќинот е во серија од пет последователни порази, а гостите имаат четири. Хановер е во зоната на испаѓање со 14 бода, додека Шалке има 20 бода. Хановер со победа над Шалке би се вратил на патеката за Бундеслига, но гостите не се толку наивни. Овде предвидуваме тежок натпревар без многу голови. Типуваме 0-2 гола во Bet365 со коефициент од 2.04.

Ајнтрахт – Штутгарт – 1 @ 1.45 во 10Bet

После освојувањето на Купот минатата сезона, сметавме дека Ајнтрахт долго нема да го повтори тој успех, но сега тие се многу блиску до пласман во ЛШ, што во секој случај би значело голем успех. Штутгарт не е тим кој може да го загрози Франкфурт, иако бодовите им се неопходни. Домаќинот е голем фаворит, а според нас веруваме дека ќе ја оправда таа улога. Наш предлог е 1, а тоа може да го изиграте во 10Bet со коефициент од 1.45.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*