Серија А 29-то коло: Најава, анализа и предлог тип!

Серија А

Викендов на програмата е 29-то коло во Серија А кое ќе донесе неколку возбудливи натпревари како и две дербија – на „Олимпико“ и на „Џузепе Меаца“.

Удинезе – Џенова ГГ

Удинезе во претходните два меча запиша два порази, но играше против двата првопласирани тимови на табелата. Претходно врза неколку добри партии и излезе од зоната за испаѓање, но се уште го чека грчевита борба за опстанок. Поради тоа се наоѓа под императив победа, особено поради фактот што е домаќин. Од друга страна Џенова е безедна и игра растеретено, па веруваме дека ќе има голови на двете страни. Тоа може да го изиграте во Bet365 со коефициент 2.00

Јувентус – Емполи 3+

Во овој натпревар се освен победа на Јувентус ќе биде големо чудо. „Старата дама“ минатото коло доживеа пораз, па тешко дека ќе си дозволи два кикса по ред. Емполи се бори за опстанок, но тешко дека ќе успее да се избори за бодови на овој стадион. Веруваме во победа изразена со повеќе голови разлика, па нашиот предлог е „повеќе од 2,5 гола“, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент 1.71

Сампродија – Милан ГГ

Сампдорија на крилјата на Кваљарела, кој е прв стрелец, игра одлично оваа сезона и се бори за излез во Европа. Меѓутоа, во натпреварите против големите екипи не прикажува солидни партии. Игра исклучително ефикасно и го има еден од најдобрите напади во лигата, но проблем на овој тим е одбраната. „Росонерите“ загубија во дербито и така ја прекинаа одличната серија на победи. Милан се бори за пласман во Топ 4, па нема право на кикс и сигурно ќе сака да ги освои трите бода на овој меч. Нашиот предлог е „двата тима даваат гол“, а тоа може да го изиграте во bet365 со коефициент 1.75

Парма – Аталанта 2

Парма се наоѓа на средината на табелата и може релаксирано да ги игра последните натпревари од шампионатот. Игра топло-ладно, но во минатото коло доживеа тежок пораз од Лацио. Поради тоа сигурно ќе сака да остане непоразена на овој меч. Од друга страна Аталанта се бори за излез во Европа и има повеќе потреба од бодовите, па веруваме дека ќе ги освои трите бода. Нашиот предлог е Тип 2, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент 1.60

Рома – Наполи ГГ

„Волчицата“ минатото коло доживеа непријатен пораз, па сега нема право на нов кикс. Ова е можеби клучен натпревар за Рома во битката за пласман во Топ 4, па се наоѓаат пред императив победа. Меѓутоа, Наполи е во добра форма и сигурно нема лесно да се предаде. Тимот на Анчелоти иако отпадна од траката за Скудетот сепак игра добро. Ова е дерби и сигурно ќе сакаат да го победат големиот ривал. По традиција нивните дуели изобиливаат со многу голови. Веруваме дека така ќе биде и овој пат, па нашиот предлог е „двата тима даваат гол“, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент 1.66

Фиорентина – Торино 1

Ова е дерби за излез во Лига Европа. Двата тима се борат за висок пласман, но и двата тима во овој меч влегуваат после порази. За Фиорентина ова е последна шанса да фати приклучок, па се наоѓа пред императив победа, иако ќе биде без првата ѕвезда Федерико Киеза. Торино секако ќе биде „тврд орев“, но веруваме во победа на домашните. Тоа може да го изиграте во Bet365 со коефициент 2.10

Фросиноне – СПАЛ X2

Дрби на дното помеѓу два тима кои се борат за опстанок. Фросиноне на последните пет меча освои само еден бод и со едната нога е во втора лига, додека СПАЛ има реално шанси да се спаси. Поради тоа веруваме дека ќе остане непоразен на ова гостување, а тоа тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент 1.47

Болоња – Сасуоло 1

Болоња со доаѓањето на Михајловиќ изгледа како друг тим и минатото коло изненади со победата во Торино. Се уште се под линијата за испаѓање, па поради тоа немаат право на кикс. Од друга страна Сасуоло е безбеден и во последно време игра се полошо. Веруваме дека бодовите ќе останат во Болоња, а тоа може да го изиграте во Bet365 со коефициент 2.05

Интер – Лацио ГГ

Дерби на колото кое може директно да одлучува за пласман во Топ 4. Интер после победата во градското дерби се искачи на третата позиција и сега има нова шанса да направи клучен чекор кон пласман во ЛШ. Меѓутоа Лацио е во форма и сигурно нема лесно да се предаде на „Џузепе Меаца“. Иако домаќините се поблиску до победа, веруваме дека ќе има голови на двете страни, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент 1.75

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*