Бундеслига 21-во коло: Најава, анализа и предлог типови

бундеслига

 Уште едно интересно коло не очекува во германската Бундеслига. Доколку биде возбудливо како претходното, љубителите на фудбалот сигурно ќе уживаат. Шампионот баерн е поразен во Леверкузен, но лидерот Дортмунд тоа не успеа да го искористи.

Мајнц – Леверкузен – Г.Г

Фармацевтите се надминаа себеси во минатото коло кога успеаа да ја неутрализираат предноста од Баерн Минхен и на крајот да испаднат победници. Сепак тие го расипаа впечатокот кога во вторникот успеаа да бидат поразени од второлигашот Хајденхејм во рамките на купот. Мајнц одлично започна во вториот дел од сезоната, ги победи Штутгарт и Нинбер, но во минатиот викенд доживеа убедлив пораз од Аугсбург. Овде очекуваме гол-гол, а тоа може да го изиграте во 10Bet со коефициент од 1.56.

Менхенгладбах – Херта – Т12+

Менхенгладбах е на второто место на табелата, а тоа с енема случено многу оддамна. Тие врзаа три победи во продолжението од првенството, а се уште немаат примено гол.  Од друга страна Берлинците имаа тежок распоред, а во средата беа поразени после 120 минути борба од Баерн Минхен. Овде предност даваме на домаќинот и очекуваме да постигне најмалку два гола. Коефициентот за тоа во 1xBet е 1.65.

Дортмунд – Хофенхајм – 1

Милионерите испаднаа од Купот после големата борба со Вердер, но тоа можеби е добро за нив, бидејќи сега можат да се посветат на ЛШ и на Бундеслигата. Навивачите сакаат титула, а според моменталнта ситуација тоа не е невозможност. Хофехајм потфрли во претходното коло и ремизираше со Фортуна, па ние сметаме дека не се во најдобра форма. Предлагаме победа за домаќинот, а коефициентот во Bet365 изнесува 1.74.

Фрајбург – Волфсбург – Г.Г

Фрајбург зеде важен бод во Штутгарт во кој стигна до него во судиското надокнадување. Тоа им беше прв бод во вториот дел од сезоната, па затоа уште се во долниот дел на табелата. Волците новата година ја зпаочнаа со два порази, но во минатото коло славеа со минимална победа над Херта во Берлин. Фрајбург на последните шест натпревар на домашен терен постигнува по еден гол па затоа веруваме дека овде ни претстои отворен натпревар. Коефициентот за нашиот предлог во 10Bet е 1.71.

Хановер – Нинберг – 0-2

Ова е дерби на кандидатите за елиминација, а нема да биде изненадување, доколку и двата тима следната сезона ги гледаме во Цвајт. И Хановер и Нинберг се во доста лоша форма, домаќинот нема победено на последните 9 натпревари, додека гостите се без триум на последните 14 натпревари во Бундеслигата. Како и да е овде ќе го избегнеме конечниот тип и ќе типуваме на мал број голови. Коефициентот за 0-2 гола во Bet365 е 1.94.

Лајпциг – Ајнтрахт – 3+

Oд овие две екипи би можело да зависи расплетот во борбата за пласман во ЛШ. Моментално се сретнуваат четврто и петтопласираната екипа, а Лајпциг има пет бода повќе од Франкфурт. Доколку „биковите“ слават на овој дуел ќе стигнат до недостижни 8 бода, па на некој начин ќе имат огромни шанси за ЛШ. Освен тоа и двете екипи често знаат да играат отворен фудбал, па затоа ќе типуваме 3+. Коефициентот за повеќе од 2.5 гола во 1xBet се плаќа со коефициент 1.61.

Баерн Минхен – Шалке – 1&T12+

Тежок пораз доживеаа Баварците во последното коло во Леверкузен, но ниту Дортмунд не победи, па тоа им ги ублажи „болките“. Меѓутоа, простор за кикс немаат повеќе , бидејќи Дортмунд бега седум бода, а до крајот има уште 14 кола. Баварците има тешко гостување во Купот против Херта, но сепак успеаа да издвојат победа. Шалке во минатото коло беше поразен од Менхенгладбах и сега се наоѓа на 12-та позиција. Во овој дуел очекуваме Баерн да победи и да постигне најмалку два гола. Коефициентот во Bet365 за тоа е 1.32.

Вердер – Аугзбург – Т12+

Вердер изигра одлично во купот и преку пеналите го елиминира лидерот Дортмунд. Таа победа им ја зголеми самодовербата, која би требало да се одликува со порелаксиран натпревар. Аугзбург е загрозен и се наоѓа веднаш над опасната зона, па секој бод им е многу вреден. Во минатото коло го победија Мајнц и на тој начин ја прекинаа серијата од 10 натпревари без триумф. Вердер е подобра екипа, па очекуваме да постигне барем 2 гола. Коефициентот за тоа во 10Bet изнесува 1.68.

Фортуна – Штутгарт – ГГ

Уште еден дуел на екипи од долниот дел од табелата кои до крај ќе се борат за опстанок. Швабите немаа среќа во минатото коло и ја испуштија победата над Фрајбург во судиското продолжение, додека Фортуна изигра нерешено во Хофенхајм. Во меѓувреме, тимот од Дизледорф изгуби од Шалке во германскиот Куп и така им заврши натпреварувањето.  Како и да е овде ние очекуваме отворена игра и најмалку по 1 гол на двете страни. Коефициентот за ГГ во 1xBet изнесува 1.67.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*