На меѓусебните дуели секогаш победува само овој тим!

традиција

Денес од 17:00 во рамките на ¼ финалето од Пресидент купот на УАЕ ќе се сретнат екипите на Ал Фујаирах и Ал Васл.

Ал Фујаирах моментално е на 12-та позиција и после 14 кола имаат освоено 3 победи, 4 реми и 7 порази.

Ал Васл на табелата во домашниот шампионат го имаат 11-то место на табелата со учинок од 4 победи, 2 реми и 8 порази.

Овие две екипи на последните 6 меѓусебни натпревар немаат изиграно реми, односно секогаш како победник се јавува екипата на Ал Васл.

Наш предлог:

Победа за гостите @ 2.25 во 1xBet

Изиграј ги овие натпревари во 1XBET

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*