малери и махери
Вести

Малери и махери на колото

И овој понеделник, местото за малерите и махерите на нашиот сајт стои резервирано за нив. Во прилог неколку интересни тикети. Малер 1 Овој играч уплатил тикет за 20 денари и за само еден гол не […]

Анализа на натпревари

Дерби на денот: Манчестер Јунајтед – Челзи!

Веќе во 1/8 финалето од англискиот ФА Куп имаме реприза на минатогодишното финале. Се сретнуваат бранителите на трофејот, Челз и Манчестер Јунајтед. И двете екипи влегуваат поразени во ова дерби, односно Јунајтед беше поразен од […]

традиција
Анализа на натпревари

На последните 8 меѓусебни дуели, овој тим никогаш не е поразен

Oвој понеделник, со почеток од 18:00 во рамките на 21-то коло од чешката лига, ќе се сретнат екипите на Дукла и Спарта. Дукла моментално се наоѓа на последната 16-та позиција со 16 бода после изиграни […]

што се уплаќа денес
Тикет на денот

Што се уплаќа денес? (18.02.2019)

Вчера повторно бевме добитни во оваа категорија, па наплативме супер коефициент. За денес повторно сингл натпревар со одлична квота. Молинос – Реал Гарсилиасо – 2 @ 2.02 Вкупната уплата на овој натпревар не е голема […]

Тип на денот

ТИП НА ДЕНОТ: (17.02.2019,16:00) БАЗЕЛ – СИОН

БАЗЕЛ Е ПОКВАЛИТЕТЕН ТИМ Швајцарија, Супер лига, 17.02.2019: Базел – Сион ТИП 1 Резултат:  За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Базел и Сион од рамките на швајцарската прва лига. Базел оваа сезона заостана […]

што се уплаќа денес
Што се уплаќа денес?

Што се уплаќа денес? (17.02.2019)

За денес во оваа категорија ќе ви претставиме сингл натпревар со солиден коефициент на кој има прилично висока уплата со интересен распоред. Интер – Сампдорија – 1 @ 1.61 Вкупната уплата на овој натпревар изнесува […]

Икарди
Анализа на натпревари

Интер – Сампдорија: Самп сака да ги искористи проблемите во Интер

Ако некогаш мислите да играте против Интер, сега е вистинското време за тоа. Коефициентот за победа на Сампдорија е голем, искрено многу поголем од очекувањето, особено ако се знаат сите проблеми околу Интер. Проблемите со […]