Што ли се случува со овој натпревар? Огромен пад на коефициентот!

коефициенти

Утре во 10:00 во рамките на второто коло од Квинсленд австралиската лига закажан е натпревар помеѓу Вестерн Прајд и Голд Кост.

Вестерн Прајд оваа сезона ја започна со пораз од БризбанУ21, додека Голд Кост зеде бод на домашен терен.

За овој натпревар интересно е тоа што почетните коефициенти за овој дуел со сегашните се со многу голема разлика. Имено, најпрво тимот на домаќините беше огромен фаворит и неговата победа во Bet365 се ценеше со квота 1.10, реми исходот беше проценет со коефициент 8.00, додека победата за гостите се плаќаше со неверојатна вредност од 13.00.

Моментално ситуацијата е драстично променета, односно вредностите на коефициентите се изменети. За победа на Вестерн Прајд коефициентот е 2.15, за реми 3.75, додека за победа на Голд Кост моменталнта вредност на коефициентот изнесува 2.62.

Дали овде станува збор за грешка на букмејкерите или пак имаат некои сознанија ќе видиме наскоро. Доколку сакате да го изиграте и вие овој дуел, ви препорачуваме тоа да го сторите во Bet365, а доколку се уште немате сметка таму ви препорачуваме да се регистрирате на ОВОЈ ЛИНК!

Регистрирај се на Bet365

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*