Серија А 37-мо коло: Најава, анализа и предлог типови

Серија А

Се спрема разделувањето со Серија А, уште две кола и распуст. Шампионот е веќе познат, а остана само уште неколку дилеми.

Беневенто – Џенова – Г.Г @ 1.55 во 10Bet

Домаќинот испадна, гостите опстанаа, па така нема многу резултатски занимливости. Беневенто игра поштено и не се сомневаме дека против Џенова ќе залета да го зголеми својот бодовен биланс. Гостите во последно време играат ефикасни натпревари, па и затоа очекуваме голови на двете страни.

Интер Сасуоло – 1/1 @ 1.55 во Unibet

Сасуоло со победата на Сампдорија ги надмина сите грижи и доаѓа на Меаца растеретен. Интер после поразот од Јувентус, карактерно опаднаа, но ремито од Лацио и Аталанта им донесе нова надеж. Интер мора да го победи Сасуоло и Лацио доколку сака ЛШ.

Болоња – Киево – 0-2 @ 1.80 во 10Bet

Домаќинот обезбеди опстанок 99%, а единствено со неверојатен сплет на околности може да биде исфрлен. Болоња е во слаба форма и на последните четири натпревари зедоа само бод. Киево го совлада Кротоне во натпревар кој и за нив и за гостите беше да се биде или не. Овој натпревар нас ни изгледа на 0-0.

Кротоне – Лацио – 3+ @ 1.68 во Unibet 

Ова е најинтересниот натпревар во ова коло. На домаќините им се бодовите неопходни, а исто така и на Лацио. Кротоне во последното коло гостува во Наполи, додека Лацио го пречекува Интер, каде што ќе се решава за четвртото место.

Фиорентина – Каљари – 1 @ 1.50 во 10Bet

Екипата од Сардинија блгодарение на ужасните резултати во последните 8 натпревари паднаа во зоната на испаѓање. Ситуацијата не е воопшто розова. Домаќините запишаа важни бодови во Џенова, а пред тоа ги победија и Наполи. Очекуваме тежок наптревар со крај во полза на Фиорентина.

1xBet со неверојатен бонус: 100% до 6000 денари на вашата прва уплата!

Торино – СПАЛ – 3+ @ 1.68 во Unibet

Гостите врзаа две победи и ги зголемија шансите да останат во Серија А. Биковите се без победа веќе пет кола, но блеснаа во наполи и им ги одзедоа и тие мали шанси што ги имаа за Скудето.

Верона – Удинезе – Г.Г @ 1.74 во Unibet

Судир на двете екипи кои се во најлоша форма во лигата. Верона е веќе прволигаш, додека Удинезе се уште се надева на опстанок. Домаќинот врза пет порази и после само една сезона се враќа во Серија Б. Удинезе низата од 11 порази на кратко ја прекина со бод од Беневенто, но повторно изгуби од Интер и тоа убедливо. Сепак очекуваме по еден гол на двете страни.

Аталанта – Милан – 0-2 @ 1.90 во 10Bet

Убедливиот пораз во финалето од Купот од Јувентус сигурно ќе остави трага на четата од Гатузо, а во последните две кола ги очекуваат тешки натпревари. Во Бергамо ќе биде тешко. Аталанта игра добро, а тоа го покажа на Олимпико. Доколку домаќинот победи, сам ќе си одлучува за својата судбина, додека Милан со триумф би бил на прагот од шестото место.

Рома – Јувентус – Г.Г @ 1.83 во 10Bet

Изгледаше дека овој натпревар ќе реши се и прашањето за Скудето, но и пласманот во ЛШ. На крај незначи ништо. Јувентус е шампион, а Рома е на сигурна позиција и веројатно уште еден бод е доволно за исполнување на целта. Очекуваме ефикасен дуел полн со голови.

Сампдорија – Наполи – 3+ @ 1.40 во 10Bet

Уште едно промашување за Наполитанците. Сезоната одлично започна, долго водеа на табелата и беа сериозни кандидати за Скудето. После малата криза која ги зафати, Јувентус застана на врвот и повеќе не слезе. Сампдорија како што првенството одминуваше, играше се послабо, па моментално е на деветтата позиција и изгуби шанси за Европа.

1 Trackback / Pingback

  1. Аталанта – Милан: Директна битка за пласман во Лигата на Европа – Kladenje.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*