Тикет на денот (четврток, 10.05.2018)

Овој четврток не е како претходните, благодарение на заостанатите натпревари кои мора да се доиграат до крајот на сезоната, па можевме полесно да составиме тикет.

Базел – Јанг Бојс – T12+ @ 1.66 во 10Bet

Јанг Бојс од Бер веќе ја освоија титулата, додека на Базел им преостана вицешампионската. Мотивот на домаќинот е многу поголем во овој натпревар, бидејќи сакаат да покажат дека не се послаби од Јанг Бојс. Базел е во серија од 10 натпревари без пораз, со седум победи, додека гостите последен пат беа поразен од Тун на почетокот на декември минатата година.
Регистрирај се на 10Bet

Андерлехт – Стандард – Г.Г @ 1.64 во 10Bet

Екипата од Брисел го спаси финишто на првенствтото со победа во Бриж против лидерот, па сега шампионатот е повторно неизвесен. Три кола пред крајот Андерлехт има само два бода помалку од Бриж, а шанси за трфеј имаат и Стандард. Андерлехт имаше доста промашаи во текот на сезоната, но со две победи во серија се врати во игра. Гостите играат сјајно и во последните пет кола имаат четири победи и едно реми. Победа им треба на двете екипи, па затоа сметаме дека голови ќе има на двете страни.
Регистрирај се на 10Bet

Алмере – Рода – 2 @ 2.10 во Coinbet24

Доигрувањето за прва лига во Холандија почнува и ќе биде многу напорно. Покрај екипите кои играат во втора лига, меѓу екипи се и Спарта Ротердам и Рода. Домаќинот беше одличен во првото коло од баражаот, но сметаме дека во овој натпревар Рода е апсолутен фаворит. Очекуваме од гостите да се докажат уште во првиот натпревар.
Регистрирај се на Coinbet24

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 5.72

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*