Вести

Тешко е да се одбијат кладилниците, мене лично ми нудеа пари за да изгубам!

Овогодинешниот полуфиналист на Австралија Опен, Лукас Пулие накратко објаснува што се случува во тенискиот свет кога станува збор за кладењето и тенисот. „Премногу пари се вклучени во кладење и тоа е тешко да се искорени. […]

тип на денот
Тип на денот

ТИП НА ДЕНОТ: (31.01.2019,20:30) УНИОН БЕРЛИН – КЕЛН

БОРБА ВО ЦВАЈТ Германија, Втора Лига, 31.01.2019: Унион Берлин – Келн  ТИП ГГ Резултат: 2-0 За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Унион Берлин и Келн од рамките на втората германска лига. Унион Берлин […]

што се уплаќа денес
Што се уплаќа денес?

Што се уплаќа денес? (31.01.2019)

За денес во оваа категорија ќе ви претставиме сингл натпревар од шпанскиот куп на кој има солидна уплата. Жирона – Реал Мадрид – 2 @ 1.77 Вкупната уплата на овој натпревар изнесува 85.371 евра. За […]

тикет на денот
Тикет на денот

Тикет на денот (четврток, 31.01.2019)

Денес нема многу избор во кладилничарската понуда. Неколку фудбалски натпревари, воглавно купови, а продолжува и кошарарката од Евролига. Жирона – Реал Мадрид – ГГ&3+ @ 1.86 во 10Bet Во реванш дуелот од ¼ финалето на […]

традиција
Анализа на натпревари

Традицијата денес реши да не „почести“ со одличен коефициент!

Вечер од 22:05 ќе се изигра натпревар од шестото коло на костарикаснакта Примера во која Гвадалупе ќе го дочека Лимон. Гвадалупе после 5 кола се наоѓа на 2-та позиција бидејќи досега имаат собрано 10 бода […]

Вести

Го погоди невозможното: Прилепчанец во обид да ја „затвори“ Спорт Лајф! (ФОТО)

Вчера имаше натпревари од вонредното коло на Премиер Лига и куп натпревари на повеќе земји. По тој повод, Влатко од Прилеп изиграл тикет со 14  натпревари каде што типува големи прелази 2/1 или 1/2. На […]

Тип на денот

ТИП НА ДЕНОТ: (30.01.2019,21:00) ТОТЕНХЕМ – ВОТФОРД

ТОТЕНХЕМ ЗА ОПРАВДУВАЊЕ НА ГРЕШКИТЕ Англија, Премиер Лига, 30.01.2019: Тотенхем – Вотфорд  ТИП 1 Резултат: 2-1 За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Тотенхем и Вотфорд од рамките на вонредното коло на Премиер лига. […]

што се уплаќа денес
Што се уплаќа денес?

Што се уплаќа денес? (30.01.2019)

За денес во оваа категорија ќе ви претставиме натпревар кој има супер коефициент, а исто така има и интересен распоред на уплатата. Бетис – Еспањол – 1 @ 1.86 Вкупната уплата на овој натпревар изнесува […]

тикет на денот
Тикет на денот

Тикет на денот (среда, 30.01.2019)

Оваа среда ни носи солидна понуда, бидејќи на распоредот го имаме вонредното коло на Премиер лига, италијанскиот Куп, но и германскиот Цвајт. Нант – Ст. Етиен – 0-2 @ 1.66 во 1xBet Нанат и Ст. […]