Аталанта - Рома
Анализа на натпревари

Аталанта – Рома: Директен дуел за четвртото место меѓу две крајно ефикасни екипи

Во еден од најинтересните натпревари во 24-то коло од италијанската Серија А, Аталанта е домаќин на Рома во вечерниот термин во сабота. Ова е директна битка за четвртото место и сигурно ќе биде натпревар за […]

Гатузо
Анализа на натпревари

Наполи – Јувентус: Јуве ќе најде начин да ја продолжи црната серија на Наполи

Наполи е домаќин на Јувентус и ќе се обиде да го избегне петтиот пораз во серија на домашен терен. Јуве пак почна да се одвојува на табелата, а со победа на овој меч и тоа […]

Рома - Лацио
Анализа на натпревари

Дерби на денот: Рома – Лацио, моменталната инспирација ќе го даде владетелот на Рим

Можеби најголемото дерби викендов ќе се одигра во Рим, помеѓу Рома и Лацио. За нивниот ривалетит не треба премногу да се трошат збороти. Овие две екипи се ривали децении наназад, а тој ривалитет стана симбол […]

Торино - Јувентус
Анализа на натпревари

Торино – Јувентус: Јуве не е убедлив, но е голем фаворит во дербито за Торино

Викендов во рамки на 11-то коло во Серија А, на програмата е Дербито Дела Моле. Торино е домаќин на Јувентус во градската пресметка која секогаш привлекува големо внимание во Италија. Јуве не е убедлив во […]

Серија А
Анализа на натпревари

Дерби на денот: Интер – Јувентус, дуел по кој многу нешта ќе бидат појасни

Големо и неверојатно е чувството кај сите што ја следат Серија А сезонава. Конечно се надзира барем според стартот повозбудлива сезона, понеизвесна од оние минатите. На врвот на табелата се наоѓа Интер со максимални шест […]

Рома - Аталанта
Анализа на натпревари

Серија А, Рома – Аталанта: Дуел на две екипи кои играат на гол повеќе

Рома е домаќин на Аталанта во рамките на 5-то коло во Серија А. Ова е дуел на две екипи кои играат доста ефикасни натпревари во последно време и меч помеѓу екипи кои се директни конкуренти […]

Интер
Анализа на натпревари

Битка за Лига на Шампиони во Серија А: Една екипа ќе извиси, Интер, Аталанта или Милан

Интересна ќе биде битката за пласман во Лигата на Шампиони следната сезона. Интер, Аталанта и Милан ќе одлучуваат во последното коло кои две екипи од нив три ќе се пласираат во европската елита. Интер и […]

Серија А
Анализа на натпревари

Битка за опстанок во Серија А: Џенова најзагрозена, тука негде е и Емполи

Дојдовме до самиот крај на сезоната и во Серија А. Време е за последниот ден од она што беше уште една предвидлива сезона во Серија А во однос на победникот. Сепак сезонава беше помалку предвидлива […]

Јувентус - Аталанта
Анализа на натпревари

Јувентус – Аталанта: Меч со многу емоции за домаќинот и меч од историска важност за Аталанта

Скудетото ќе биде кренато во неделата вечер во Торино, но дуелот Јувентус – Аталанта ќе биде далеку од церемонијална игра. Аталанта со сите или се обидува да остане на четвртата позиција во Серија А и […]