Тикет за храбри: (сабота, 21.07.2018)

тикет на денот

Покрај стандардниот „тикет на денот“, нашата редакција и денес ќе ви понуди тикет за љубителите на повисоки коефициенти.

Астра – Стеауа X-2 @4.20 во Coinbet24

Стеауа и оваа сезона ќе биде еден од главните фаворити за титулата и веднаш во првото коло ќе има незгодно гостување против Астра. Овие два тима играа и во последното коло минатата сезона и Стеауа победи со 1:0. По традиција овие два тима играат израмнето и со малку голови, но Стеауа е далеку поуспешна во меѓусебните дуели. Веруваме дека така ќе биде и овој пат, па поради тоа нашиот предлог е реми на полувреме и Тип 2 на крај.

Легија – Заглебие X-1 @4.05 во Coinbet24

Двата тима загубија во првото коло и ова ќе биде шанса да ги освојат првите бодови. Легија е фаворит не само поради домашниот терен туку има и поквалитетен тим и оваа сезона сигурно ќе цели на висок пласман. По традиција Легија игра подобро на домашен терен и веруваме дека ќе ги освои трите бода, но нашиот предлог е тој тип да го комбинирате со реми на полувреме.

Вкупен коефициент на тикетот 17.01

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*