Премиер Лига
Вести

Премиер Лига 26-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Викендов ќе се одигра 26-то коло во англиската Премиер Лига. Ќе следиме доста интересни натпревари, меѓу кој и големото дерби меѓу Сити и Челзи. Интересни се и останатите дуели, особено од обложувачки аспект. Фулам – […]

Премиер Лига
Вести

Премиер Лига 24-то коло: Најава, анализа и предлог типови

После Куп натпреварите се враќаат возбудувањата во англиската Премиер Лига. Во вторник и среда се играат натпреварите од 24-то коло. Нема голем дерби меч, но затоа има доста интересни средби од обложувачки аспект. Арсенал – […]

Светско Првенство во ракомет
Вести

Светско Првенство во ракомет: Дабл тип од денешната програма!

Продолжуваат натпреварите на Светското Првенство во ракомет. На програмата се натпреварите од второто коло. Денес нема некој поголем дерби дуел, но има неколку интересни натпревари за типување. Одбравме два меча, го анализиравме добро и ви […]

Карисл - Мансфилд
Анализа на натпревари

Карисл – Мансфилд: Дуел на две екипи кои се наоѓаат во инзворедна форма, анализа и предлог тип

Ако барате неизвесен и интересен меч овој викенд надвор од понудата на ФА Купот, не можам да погледнам подалеку од Брутон Парк, каде што се судираат два тимови од Лига Два кои се во најдобра […]

Премиер Лига
Вести

Премиер Лига 20-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Вообичаено Англичаните не одмараат во овој период од годината. Во англиската Премиер Лига ќе се одиграат натпреварите од 20-то коло, почнувајќи од 1-ви Јануари, завршувајќи на 3-ти со големото дерби меѓу Манчестер Сити и Ливерпул. […]

Боксинг Деј
Вести

Време е за Боксинг Деј во Премиер Лигата: Најава, анализа и предлог типови

Премиер лигата се пресели во еден од најинтересните периоди на сезоната. Позната божиќна програма или Боксинг деј. Многу интересни дуели не очекуваат за краток временски период, а самите празнични денови додаваат посебен шмек и го […]

Боксинг деј
Вести

Божиќна програма и Боксинг деј во Англија: Како да типуваме за време на најинтересниот период во Премиер Лигата

Премиер лигата се пресели во еден од најинтересните периоди на сезоната. Позната божиќна програма или Боксинг деј. Многу интересни дуели не очекуваат за краток временски период, а самите празнични денови додаваат посебен шмек и го […]

Евертон - Тотенхем
Анализа на натпревари

Тактичка анализа: Евертон – Тотенхем, кој кого ќе надмудри!?

Евертон не победи на последните четири натпревари во Премиер Лигата, а исто така има и страшен негативен рекорд против Тотенхем. Тие пет пати одиграа нерешено, а загубија на шест средби во последните 11 дуели против […]

Јувентус - Рома
Анализа на натпревари

Дерби на денот: Јувентус – Рома, најава, анализа и предлог тип

Јувентус е домаќин на Рома во дербито на колото во италијанската Серија А. Ова нема да биде голем дерби меч, но секако е дуел кој привлекува најголемо внимание викендов во Италија. Јуве е фаворит и […]

Премиер Лига
Вести

Премиер Лига 18-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Во англиската Премиер Лига на програмата се натпреварите од 18-то коло кое ни носи неколку интеренси дуели но без вистински дерби меч. Во продолжение следува кратка анализа и предлог типови за секој натпревар поединечно. Арсенал […]