Премиер Лига
Вести

Премиер Лига 35-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Во англиската Премиер Лига викендов на програмата се натпреварите од 35-то коло. Како се ближи крајот на сезоната, така лигата станува поинтересна. Има доста интересни средби и овој викенд, по кои многу работи можат да […]

Премиер Лига
Вести

Во вторник и среда пет заостанати натпревари од Премиер Лигата

Во вторник и среда ќе се одиграат вкупно пет натпревари од англиската Премиер Лига. Станува збор за заостанати натпревари, по кои многу појасна ќе биде сликата, односно изгледот на табелата. Следува кратка анализа и предлог […]

Премиер Лига
Вести

Премиер Лига 32-ро коло: Најава, анализа и предлог типови

Во англиската Премиер Лига, на програмата се натпреварите од 32-то коло. Ќе следиме доста интересни средби како во битката за опстанок, така и во битката за излез во Европа. Дербито е во недела помеѓу Ливерпул […]

Премиер Лига
Вести

Премиер Лига 26-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Викендов ќе се одигра 26-то коло во англиската Премиер Лига. Ќе следиме доста интересни натпревари, меѓу кој и големото дерби меѓу Сити и Челзи. Интересни се и останатите дуели, особено од обложувачки аспект. Фулам – […]

Премиер Лига
Вести

Премиер Лига 24-то коло: Најава, анализа и предлог типови

После Куп натпреварите се враќаат возбудувањата во англиската Премиер Лига. Во вторник и среда се играат натпреварите од 24-то коло. Нема голем дерби меч, но затоа има доста интересни средби од обложувачки аспект. Арсенал – […]

Светско Првенство во ракомет
Вести

Светско Првенство во ракомет: Дабл тип од денешната програма!

Продолжуваат натпреварите на Светското Првенство во ракомет. На програмата се натпреварите од второто коло. Денес нема некој поголем дерби дуел, но има неколку интересни натпревари за типување. Одбравме два меча, го анализиравме добро и ви […]

Карисл - Мансфилд
Анализа на натпревари

Карисл – Мансфилд: Дуел на две екипи кои се наоѓаат во инзворедна форма, анализа и предлог тип

Ако барате неизвесен и интересен меч овој викенд надвор од понудата на ФА Купот, не можам да погледнам подалеку од Брутон Парк, каде што се судираат два тимови од Лига Два кои се во најдобра […]

Премиер Лига
Вести

Премиер Лига 20-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Вообичаено Англичаните не одмараат во овој период од годината. Во англиската Премиер Лига ќе се одиграат натпреварите од 20-то коло, почнувајќи од 1-ви Јануари, завршувајќи на 3-ти со големото дерби меѓу Манчестер Сити и Ливерпул. […]

Боксинг Деј
Вести

Време е за Боксинг Деј во Премиер Лигата: Најава, анализа и предлог типови

Премиер лигата се пресели во еден од најинтересните периоди на сезоната. Позната божиќна програма или Боксинг деј. Многу интересни дуели не очекуваат за краток временски период, а самите празнични денови додаваат посебен шмек и го […]

Боксинг деј
Вести

Божиќна програма и Боксинг деј во Англија: Како да типуваме за време на најинтересниот период во Премиер Лигата

Премиер лигата се пресели во еден од најинтересните периоди на сезоната. Позната божиќна програма или Боксинг деј. Многу интересни дуели не очекуваат за краток временски период, а самите празнични денови додаваат посебен шмек и го […]