Премиер Лига 8-мо коло: Најава, анализа и предлог типови

Премиер Лига

Во англиската Премиер Лига викендов на програмата се натпреварите од 8-то коло. Нема да следиме некој голем дерби меч, но има доста интересни средби за обложување, а како најинтересен дуел го издвојуваме мечот Ливерпул – Лестер.

Брајтон – Тотенхем – 3+ @ 1.75 во 1хBet

Како игра Тотенхем оваа сезона, дури е добро за нив што се на 6-то место. Нивната игра е под сите очекувања, а има и еден куп причини за тоа. Пред се тука мислам на оние нефудбалски проблеми во соблекувалната помеѓу Вертоген и Ериксен. Брајтон може да го искористи тоа, исто како и премореноста на Спарси кои изгубија катастрофално со неверојатни 2:7 од Баерн Минхен оваа недела.

Барнли – Евертон – ППХ @ 2.05 во Bet365

Исто како и Тотенхем, така и Евертон сезонава разочара. Тие донесоа квалитетни засилувања, имаат одличен тим но немаат резултати. Со 2 победи, реми и четири порази се наоѓаат на 15-то место, а имаат три порази во серија. Барнли пак нема пораз на предходните три меча. Ќе биде ова неизвесен меч во кои не треба да очекуваме многу голови.

Ливерпул – Лестер – ГГ @ 1.75 во Bet365

Ќе има ли Ливерпул осум победи после ова коло. Со максимални 21 бод, тие веќе имаат пет бода повеќе од Сити. Единствен проблем за домаќинот ќе биде тоа што тие одиграа еден навистина тежок меч во Лигата на Шампиони против Салзбург и го добија со 4:3. Меѓутоа и Лестер е одличен. Тие се на третото место и играат добро сезонава, забележувајќи само еден пораз досега. Очекувам еден доста интересен меч со голови и на двете страни.

Норвич – Астон Вила – ППХ @ 2.40 во Bet365

Добро ќе биде ако го избегнете овој натпревар на вашите тикети. Ќе биде ова неизвесен натпревар во кои и двете страни си имаат свои шанси. Норвич има бод повеќе, но Астон Вила одигра одлично на предходните три меча. Ќе одлучуваат мали нијанси.

Ватфорд – Шефилд Јунајтед – 1 @ 2.15 во 1хBet

Домаќинот имаше многу поголеми амбиции од борба за опстанок, но наместо тоа се наоѓа на последното место со две ремија и пет порази. Она што уште повеќе загрижува е што на седум натпревари примија дури 20 голови, а дадоа само четири. За разлика од нив, Шефилд е на 12-то место и веќе на два пати славеше победи. Но ова можеби е добра шанса за домаќинот конечно да освои три бода. Реално, тие имаат поквалитетни фудбалери и играат дома.

Вест Хем – Кристал Палас – ГГ @ 1.70 во Bet365

Откако забележаа воведен пораз од Сити, Вест Хем има по три ремија и победи по ред. Тие се на одличното 5-то место, а амбициите им пораснаа до небо по победата над Јунајтед пред две кола. Кристал Палас е солиден, има само бод помалку од Вест Хем, но сезонава игра крајно досадни натпревари со малку голови. Нивната традиција вели дека треба да очекуваме голови, но моменталната ситуација е спротивна. Сепак, јас ќе верувам на традицијата овој пат.

Арсенал – Бурнемут – 1 @ 1.47 во 1хBet

Доста променли е Арсенал сезонава, но бар во Лигата на Европа на два меча постигна седум голови и тоа со речиси вториот, или подобро кажано младинскиот тим. Доста ротираше Емери во Лигата на Европа, па сега заморот нема да се осети кај нив. Бурнемут е солиден сезонава, но реално е на неколку нивоа пониско од Арсенал и тоа сега би требало да дојде до израз.

Манчестер Сити – Вулверхемптон – 1-1 @ 1.50 во Bet365

Што да се каже друго за овој меч, освен тоа дека домсќинот е апсолутен фаворит. Вулвс е очаен сезонава и нема никакви шанси против Сити. Можете да пробате да одиграте неколку варијанти, сите со победа на Сити или во комбинација со Над 2.5 голови.

Саутемптон – Челзи – 2 @ 1.90 во Bet365

Челзи во средата славеше над Лил во Франција со 1:2 во Лигата на Шампиони. Таа победа може да биде пресврт за нив сезонава која не е според посакувањата. Лампарт сепак има еден куп кредити и зтоа форсира млади фудбалери, па долгорочно гледано резултатите ќе дојдат сами по себе. Саутемптон сезова игра подобро на гости, отколку дома па тоа би требало да продолжи и после овој меч.

Њукасл – Манчестер Јунајтед – 0-2 @ 1.76 во 1хBet

Јунајтед има доста проблеми сезонава. Сега за Солскер дополнителен проблем се повредените фудбалери. На овој меч нема да настапат ниту Лингард и Погба, а уште неколкумина се под знак прашалник. Одиграа очајно против Аз Алкмар во четвртокот во Лига Европа и ако сакаат победа сега ќе мораат да бидат подобри. Но очаен е и Њукасл кој освои само 5 бода досега и ако освои бод против Јунајтед, треба да биде презадоволен.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*