Предлог типови за натпреварите во петок од Лигата на Нации

Лига на Нации

Вчерашниот ден на отварањето на новата сезона во Лигата на Нации, донесе еден куп изненадувања. Турција загуби дома од Унгарија, Косово одигра реми кај аутсајдерот Молдавија, а Латвија не ја совлада Андора на домашен терен.

Имаше уште неколку интересни и непривлечни резултати од обложувачки аспект, но да се надеваме дека вториот ден ќе донесе многу пореални резултати без големи изненадувања.

Се играат осум натпревари во лигите А, Б и Ц, па ќе се обидеме со кратки анализи да ги дадеме нашите предлози кои ќе ви помогнат при вашите уплати на тикети.

Италија – БиХ – 1 @ 1.31 во 1хBet

Италија е фаворит и во тоа нема никаква дилема. БиХ беше одлична во првата сезона од Лигата на Нации и заврши прва пред Австрија и Северна Ирска, па заслужено сега игра меѓу најдобрите. Но квалификациите за пласман на ЕУРО за нив беа разочарувачки. Двете селекции беа во иста група, а Италија заврши како прва со максимални 10 победи, славејќи дома со 2:1, а во БиХ со 0:3. Слично очекувам да биде и на овој меч.

Холандија – Полска – 1 @ 1.43 во 10Bet

Тешко е да с еигра против Левандовски и селекцијата на Полска која заврши како прва во групата во која беше и Македонија. Но тие сега се аутсајдери против Холандија која имаше успешни квалификации завршувајќи втора веднаш по Германија. Холанѓаните на домашен терен се одлични и тешко губат на Јохан Кројф арената во Амстердам. Можете да одиграте на голови, би требало да ги има, но јас мислам дека ќе биде 1.

Норвешка – Австрија – 1Х @ 1.39 во 1хBet

Норвешка се наоѓа во одлична форма, а со Халанд во тимот тие можат да играат и да победат против секого. Според играчите, Австрија има можеби малку поквалитетен ростер на играчи, но тие го немаат Халанд кој може да биде човек од одлука и може да го реши мечот со еден потег. Тука е и Одегард, а имаат и уште неколку одлични дефанзивци и можат да бидат изненадување во Европа. Ќе биде ова интересен меч во кој предност му давам на доаќинот.

Романија – Северна Ирска – ППХ @ 2.00 во 1хBet

Ќе има неизвесност на овој меч. Двете селекции во натпреварот влегуваат по катастрофални порази, Романија од Шпанија со 5:0, а С.Ирска од Германија со 6:1. Сега на ред е да се докажат и покажат дека тоа бил само лош ден за нив. Според квалитетот двете селекции се тука некаде и јас мислам дека ќе има неизвесност до самиот крај.

Словачка – Чешка – ППХ @ 2.05 во 10Bet

Ова е соседско дерби на две земји ој до пред три децении беа една земја. Од тогаш Чешка имаше далеку поголеми успеси, но во последно време работите се менуваат. Сепак, Чешка го враќа стариот сјај и завршија како втори во квалификациите. Имаат солиден тим кој се темели на цврста игра, но слично игра и Словачка. Не очекувам многу голови на овој меч.

Шкотска – Израел – 1 @ 1.90 во 1хBet

Израел доживеа разочарување во групата во која беше и Македонија и сега сака преку Лигата на Нации да ја врати вербата во националниот тим кај своите навивачи. Шкотска беше далеку од пласман на ЕУРО, но играше добар фудбал и според мене тие се фаворити за победа на овој меч. Очекувам да стартуваат со три бода против Израел кој на последниот меч загуби во Скопје со 1:0 и беше целосно надигран.

Литванија – Казакстан – 0-2 @ 1.51 во 1хBet

Литванците во минатото издание од Лигата на Нации беа декласирани и нормално и очекувано паднаа во послаба лига. И овој пат се аутсајдери во групата, особено што во квалификациите за ЕУРО освоија само еден бод и примија 25 гола на осум натпревари. Казаксан напредува и би требало успесите кои ги има на клубски план полека да ги преточува во селекцијата. Мислам дека ќе биде двојка но ќе одиграм 0-2 гола.

Белорусија – Албанија – Х2 @ 1.49 во 1хBet

Уште еден неизвесен меч ќе следиме во Минск. Според букмејкерите дуелот треба да заврши нерешено, а јас се слагам со тоа. Двете селекции се блиску со квалитетот, но Албанија има фудбалери кои играат во посилни лиги. Мислам дека нема да загубат во Белорусија.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*