Ла лига
Вести

Ла Лига 33-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Од вторник на програмата се натпреварите од 33-то коло на шпанската Ла Лига. И овој пат не очекуваат доста интересни дуели, а како најинтересен го издвојуваме дуелот помеѓу Барселона и Атлетико Мадрид. Мајорка – Селта […]

Вести

Се кладел дека неговиот тим ќе прими пет гола и остварил солидна добивка

Фудбалерите на Хамбург во изминатиот викенд ја изгубија шансата да се вратат во Бундеслига на прилично срамен начин. Имено, тие доживеаа пораз на домашен терен од Сандхаузен со резултат од 1:5 и ја пропуштија големата […]

традиција
Анализа на натпревари

Мирен натпревар во Романија!

Денес од 19:00 во рамките на романската лига 1 – група елиминација се сретнуваат екипите на Поли Јаши и Херменштад. Поли Јаши се наоѓа на 11-та позиција со вкупно освоени 18 бода и учинок од […]

Барселона - Атлетико Мадрид
Анализа на натпревари

Барселона – Атл.Мадрид: Барса ја губи трката со Реал, Атлетико се подобар и подобар

Барселона разочара со ремито против Селта минатото коло, со што Реал Мадрид побегна на два бода во трката за титулата. Атлетико пак продолжува со одличните игри и победи и веќе е сигурен во пласманот во […]

Тип на денот

ТИП НА ДЕНОТ: (30.06.2020,21:15) БРАЈТОН – МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД

ЈУНАЈТЕД Е ФАВОРИТ Англија, Премиер Лига, 30.06.2020: Брајтон – Манчестер Јунајтед ТИП 2 Резултат: 0-3 За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Брајтон и Манчестер Јунајтед од рамките на англиската Премиер лига. Брајтон е […]

што се уплаќа денес
Што се уплаќа денес?

Што се уплаќа денес? (30.06.2020)

Денес се надеваме дека започнуваме победничка серија во оваа категорија. Торино – Лацио – 2 @ 1.73 Вкупната уплата на овој натпревар изнесува 56.026 евра. За победа на Торино уплатени се 10.988 евра, за реми […]

тикет на денот
Тикет на денот

Тикет на денот (вторник, 30.06.2020)

Изборот е одличен и за овој вторник. Понудата е различна, па потребно е да се избегнат потенцијалните мини. Ова е нашиот предлог. Барнли – Манчестер Јунајтед – ГГ @ 2.09 во 1xBet Црвените ѓаволи се […]

Анализа на натпревари

Потенцијални прелази 1/2 – 2/1 (29.06.2020)

Во рамките на категоријата „потенцијални прелази“ денес ќе ви претставиме два натпревари кои во историјата на меѓусебните натпревари имаат по најмалку два големи прелази. Тоа ни носи фантастични квоти, па се надеваме дека ќе стигнеме […]