Премиер Лига 29-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Премиер Лига

Викендов на програмата во англиската Премиер Лига се натпреварите од 29-то коло. Ќе следиме доста интересни средби, а големото дерби е во недела каде Јунајтед е домаќин на Сити. Во продолжение погледнете ги нашите мали анализи и предлог типови за секој меч поединечно.

Ливерпул – Бурнемут – 1

Ќе се врати ли Ливерпул на победите. Тие како да го загубија ритамот и во тоа јас немам никаква дилема. Реално, мораше да дојде крај на нивната серија, но сега се плашам да не влезат во негативна серија. Добро е што играат со Бурнемут ова коло, бидејќи тоа е тим кој може да се победи, а имаат и свежи сили бидејќи при поразот од Челзи во ФА Купот не играа со првиот тим. Предлагам Тип 1 со коефициент 1.28 во 1хBet.

Арсенал – Вест Хем – 1

Конечно Арсенал почна да игра добар фудбал и да освојува бодови. Имаат многу нерешени средби, вкупно 13 сезонава но имаат и две победи во низа над Њу Касил и Евертон на кои постигнаа седум гола. Вест Хем славеше минатото коло над Саутемптон и ја прекина црната серија, но тешко дека може до бодови кај Арсфенал. Очекувам Тип 1 со коефициент 1.57 во Bet365.

Кристал Палас – Ватфорд – ППХ

Да се играше овој меч минатата недела ќе кажев чиста единица. Но Ватфорд го победи Ливерпул со 3:0, нанесувајќи им го првиот сезонски пораз и тоа во одлична игра. Ватфорд можеше да даде уште некој гол на тој меч. Како сега да се одигра против нив? Кристал Палас има две победи во низа, но сега и тие се плашат од овој дуел. Тежок меч е ова за типување и добро е да го немате на вашите тикети, но ако морам да одиграм би одиграл ППХ со коефициент 2.05 во Bet365.

Шефилд Јунајтед – Норвич – 0-2

Шефилд дури е блиску и до местата кои водат во Лигата на Шампиони. Норвич пак мака мачи да освои бодови. Но тие славеа минатото коло над Лестер со 1:0. Тешко дека ќе обезхбедат опстанок, но тие веруваат во тоа. Шефилд бараше опстанок, но сега се надеваат во излез во Европа. Од таа гледна точка, ова е меч од голема важност за двете екипи кои би требало да играат доста претпазливо. Не очекувам многу голови и предлагам да одиграте 0-2 гола со коефициент 1.89 во 1хBet.

Саутемптон – Њукасл – 1

Домаќинот почна да игра одлично во последно време. Да, тие загубија од Вест Хем минатиот викенд со 3:1, но одиграа добро. Ја контролираат играта речиси на секој меч, а тоа е од голема важност. Њукасл пак игра топло-ладно. На последните пет меча немаат победа, но имаат три ремија. Тие ќе бидат и поизморени, бидејќи во текот на неделава играа против ВБА во ФА Купот и победија со 2:3. Очекувам Победа на Саутемптон со коефициент 1.72 во 1хBet.

Вулверхемптон – Ватфорд – 1

И тука домаќинот е фаворит. Вулвс игра одлично, а минатото коло славеше кај Тотенхенм со 2:3. Имаат само три бода помалку од четвртиот Челзи и како тргнале сезонава, немојте да се изненадите доколку завршат во Топ 4 на крајот. Имаат капацитет за такво нешто, но за тоа им с епотребни победи на натпреварите како овој. Брајтон е очаен во послендо време и долго бара победа, а имаат пад на табелата и се само на бод од опасната зона. Предлагам Тип 1 со коефициент 1.67 во Bet365.

Барнли – Тотенхем – Х2

По двата порази во серија на Тотенхем, време е за три бода. Но против себе имаат тежок противник кој има само два бода помалку од Спарси. Ќе биде интересна битката за пласман во Лигата на Шампиони, а Мурињо нема да се откаже од таа цел. Не беа лоши при двата порази од Челзи и Вулвс, но немаа среќа. Сега се фаворити кај Барнли кој игра над сите очекувања сезонава, а на последните шест меча има четири победи и две ремија. Иако очекувам победа на гостите, би одиграл посигурна варијанта – Х2 со коефициент 1.45 во 1хBet.

Челзи – Евертон – ГГ

Ќе биде интересно да се види како Карло Анчелоти ќе му се спротистави на Челзи. Веројатно, да дојдеше порано во Евертон, тимот сега ќе беше многу погоре на табелата. Сега е на 11-то место, но има само осум бода помалку од Челзи кој е на 4-то место. Откако Челзи славеѓе над Ливерпул во текот на оваа недела во Купот, сег во тимот владее одлична атмосфера и Лампард ќе се обиде да го искористи тоа. Но и Евертон игра одлично во последно време. Предлагам да одиграте ГГ со коефициент 1.70 во Bet365.

Манчестер Јунајтед – Манчестер Сити – 2

Стигнавме до дербито на колото, дербито на денот и големото градско дерби. Јунајтед веќе на два пати славеше сезонава во меѓусебните дуели. Прво во лигата со 1:2, па доживеа пораз во Купот со 1:3, но во возвратниот дуел славеше со 0:1. На последните четири меѓусебни средби, секогаш победувале гостите, што е доста интересно. Би требало така да биде и овој пат. Јунајтед влезе во топ форма и нема пораз на осум меча по ред. Но Сити и Гвардиола се крајно мотивирани на овој меч, а реално и се поквалитетни од ривалот. МИслам дека трите бода ќе заминат кај Сити и предлагам тип 2 со коефициент 1.59 во Bet365.

Лестер – Астон Вила – 1

Страшен пад на формата има екипата на Лестер која на последните четири натпревари има две ремија и два порази. Особено загрижувачки беше послендиот пораз од последниот на табелата Норвич. Лестер беше подобар, но бодовите останаа кај домаќинот. Астон Вила пак се бори за опстанок и е предпоследна на табелата. Не би требало Лестер да дозволи уште еден кикс и ова е добра можност за враќање на победите. Предлагам да одиграте победа на Лестер со коефициент 1.42 во 1хBet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*