Серија А 25-то коло: Најава, анализа и предлог типови!

Серија А

Викендов на програмата во Серија А се игра 25-то коло кое ќе ни донесе неколку интересни дуели и едно дерби во Фиренца, каде Фиорентина го пречекува Интер.

Милан – Емполи 1-1

Тимот на Џенаро Гатузо во последно врем игра одлично и е во серија на добри резултати. Милан моментално е на 4-то место на табелата, но се наоѓа пред императив победа, бидејќи има само еден бод предност пред Рома. Емполи се бори за опстанок, има само една победа на последните пет меча и тешко дека ќе освои бодови на „Сан Сиро“. Ние сметаме дека Милан ќе го реши прашањето на победникот уште во првото полувреме, а тоа може да го изиграте во bet365 со коефицинет 2.00

Торино – Аталната ГГ

Разликата меѓу овие два тима на табелата е само три бода, па ова ќе биде дуел за Лига Европа. Торино игра добро и нема пораз на последните четири меча, притоа успеа да остане непоразен на гостувањето кај Наполи. Од друга страна Аталанта можеби го игра најубавиот фудбал во Италија, но минатото коло беше поразена на домашен терен од Милан. Нашиот предлог е „двата тима даваат гол“, а тоа може да го изигате во 10Bet со коефицинет 1.67

Фросиноне – Рома 2

И покрај тоа што Фросиноне успеа да направи две победи во последните пет кола, сепак тие се уште се на критичната позиција која води во Серија Б. Рома е во одлична форма, а нивна главна цел е позиција која води во ЛШ. Со оглед на тоа што конкуренцијата е голема, тие ќе се борат до самиот крај, па се наоѓа пред императив победа. Нашиот предлог е Тип 2, а тоа може да го изигате во 10Bet со коефицинет 1.50

Сампдорија – Каљари 1

Тимот на Сампдорија едно време беше најпријатно изнендување во Серија А, но го расипа впечатокот во последните неколку кола. Имено, тимот од Џенова врза три порази и падна на 10-то место на табелата, па ова е шанса повторно да им се врати на победите. Каљари минатото коло оствари многу важна победа и избега од опасната зона, но овој тим игра многу лошо на гостински терен. Поради тоа нашиот предлог е Тип 1, а тоа може да го изигате во 1xBet со коефицинет 1.80.

Болоња – Јувентус 3+

Болоња со доаѓањето на Синиша Михајовиќ игра одлично, го победи Интер, а минатото коло несреќно загуби против Рома. Целта на овој тим е да избори опастанок, а секако дека има квалитет за тоа. Меѓутоа, на гости им доаѓа најдобриот тим во лигата и тешко дека ќе успеат да освојат бодови на овој меч. Јувентус после поразот во Мадрид има потреба веднаш да им се врати на победите и веруваме во поведа изразена со повеќе голови. Нашиот предлог е „повеќе од 2,5 гола“, а тоа може да го изигате во 1xBet со коефицинет 1.87

Киево – Џенова ГГ

Тимот на Киево е со едната нога во Серија Б, но Киево покажа дека ќе се бори за опстанок се додека постојат теоретски шанси. Џенова е во добра форма, минатото коло го победи Лацио и сигурно ќе сака на овој меч да освои бодови. Пандев и дружината играта напаѓачки фудбал со голови, па поради тоа веруваме дека на овој меч ќе има голови на двете страни. Тоа може да го изигате во 10Bet со коефицинет 1.90

Сасуоло – СПАЛ 1

Сасуоло минатото коло доживеа непријатен пораз од Емполи, што беше втор по ред, па клубот од „Реџо Емилија“ ќе сака што поскоро да им се врати на победите. Сасиоло важи за домашна екипа и многу подобро игра на домашен терен, па тоа ќе биде голема предност во овој меч. СПАЛ се бори за опстанок и сигурно нема лесно да се предаде, но квалитетот е на страната на домаќинот. Наш предлог е Тип 1, а тоа може да го изигате во 1xBet со коефицинет 2.00

Парма – Наполи 2

Откако тимот на Парма направи сензација против Јувентус и ремизираше со 3-3, веднаш следните два натпревари ги запиша како пораз. Сепак, фановите на овој клуб можат да бидат задоволни бидејќи Прма се наоѓа на средината на табелата, а со оглед на тоа каков тим имаат, таа позиција е одлична за нив. Наполи влезе во лоша реми серија, а на тој начин заостана цели 13 бода зад лидерот Јувентус. Имено, овој клуб во последните пет натпревари запиша две победи и три реми, па мораат што поскоро да им се вратат на победите. Нашиот предлог е Тип 2, а тоа може да го изиграте во bet365 со коефициент 1.45

Фиорентина – Интер ГГ

Фиорентина се наоѓа во добра форма и нема пораз на последните осум меча. Особено добро игра на свој терен оваа сезона, па сигурно со голема самодоверба ќе влезе во овој меч. Проблем за „виолетовите“ е одбраната која само еднаш не прими гол на последните шест меча, но нападот функционира одлично. Од друга страна „Нероаѕурите“ запишаа четири победи по ред, две во Серија А, две во Лига Европа и покажаа дека можат без Икарди. На ова гостување сигурно доаѓаат по трите бода, бидејќи им е загрозено третото место на табелата. Сепак, ова по традиција е тешко гостување за миланскиот клуб. Нашиот предлог е „двата тима даваат гол“,тоа може да го изиграте во bet365 со коефициент 1.75

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*