Премиер Лига: Пред сезонски коефициенти, фаворити, пласман во Топ 4, во Топ 6…

Премиер Лига

Интересни понуди за обложување има кога во прашање е англиската Премиер Лига. Можете да се обложите на тоа кој ќе биде новиот шампион, кој ќе биде во Топ 4 екипи на крајот, па дури и во Топ 6. Коефициентите се одлични и вредни за ризикување.

Може ли Ливерпул да го сопре Сити?

Манчестер Сити повторно е главен фаворит за титулата во Премиер Лигата. Коефициентот за тоа дека Сити ќеа стане само вториот тим (другиот беше Манчестер Јунајтед) кој освоил три титули во Премиер лигата по ред е само 1.50. Единствениот тим за кои букмејкерите веруваат дека може да ги предизвика фудбалерите на Пеп Гвардиола е Ливерпул со коефициент 4.20. „Црвените“ заостанаа со само еден бод минатата сезона и покрај тоа што долго време беа лидери и имаа комотна предност. Сега се поставува прашањето дали ќе бидат истрајни да ја завршат работата оваа сезона или ќе бидат деморализирани што не успеаја да го направат тоа минатата.

Трет фаворит е Тотенхем со коефициент 22.00. По нив следат : Челси 46.00, Манчестер Јунајтед 55.00 и Арсенал 75.00.

Топ четири – Спарси, Челси, Арсенал, Јунајтед … Кој ќе биде после најдобрите две екипи?

Ако Сити и Ливерпул се предодредени да ги окупираат првите две места на табелата, прашање е кои ќе им се придружи во Лигата на Шампиони догодина, односно кои екипи ќе бидат во Топ 4.

Коефициентот за Спарси да се пласира во ЛШ е 1.58 за, додека се очекува во Топ 4 да се врати Манчестер Јунајтед со коефициент 2.32. По нив следат Челси – 2.44 и Арсенал – 2.50.

Топ Шест – Евертон, Лестер и Вулфс се потенцијални изненадувања

Е сега, кој ќе биде во Топ 6. Неколку клубови изгледаат добро спремни за да нападнат дел од фаворитите. Евертон со коефициент 4.50 изгледа како најдобар облог. Тие имаат одличен преоден рок, додека веднаш до нив е Вулфс кој исто така додадоа дополнителен квалитет во својот талентиран состав. Коефициентот за нив е 5.30.

Во меѓувреме, Лестер со коефициент 4.70 под водство на Брендан Роџерс се подмладија и бараат враќање во најдобрите 6 екипи во Англија. Дури и Вест Хем со коефициент 12.50 можеби има некакви шанси за такво нешто.

Наш предлог:

Ливерпул да ја освои Премиер Лигата @ 4.50 во Bet365

Арсенал да биде во Топ 4 @ 2.50 во Bet365

Евертон да биде во Топ 6 @ 4.50 во Bet365

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*