Јунајтед - Сити
Анализа на натпревари

Ман.Јунајтед – Ман.Сити: Јунајтед никогаш не бил поголем аутсајдер на домашен терен

Солскер очигледно неможе да се носи со притисокот. По неговиот одличен старт на тренерското место, сега тој и неговиот тим никако неможат да излезат од сивилото во кое се наоѓаат. Тимот игра катастрофално и на […]

Манчестер Сити - Тотенхем
Анализа на натпревари

Манчестер Сити – Тотенхем: Сити нема време за жалење, сака брза одмазда против тимот кој може да им стане кошмар

Ова ќе биде втор меѓусебен дуел помеѓу овие две екипи за само неколку дена, по натпреварот од ¼ финалето во Лигата на Шампиони. По жрепката за ЛШ, сите го имаа отпишано Тотенхем, но тие успеаа […]

Манчестер Сити - Тотенхем
Анализа на натпревари

Манчестер Сити – Тотенхем: Доволна ли е предноста на Спарси за прогрес во следната фаза!?

Манчестер Сити е домаќин на Тотенхем во реванш дуелот од ¼ финалето на Лигата на Шампиони. Спарси славеа со 1:0 во Лондон, но тоа не мора да значи ништо. Сити на домашен терен е неверојатен […]

Челзи - Манчестер Сити
Анализа на натпревари

ЕФЛ Куп – финале: Челзи – Манчестер Сити, Челзи во хаос, Сити изгледа незапирлив

Во финалето на ЕФЛ Купот играат Челзи – Манчестер Сити. Доколку овој меч се одиграше пред еден месец, тогаш ќе кажев дека шансите за трофејот се израмнети. Но сега, огромен фаворит за победа е Манчесер […]

Манчестер Сити - Челзи
Анализа на натпревари

Манчестер Сити – Челзи: Тактичка анализа за битката меѓу Гвардиола и Сари

Манчестер Сити го доживеа својот прв пораз во сезоната токму од Челзи, кога загуби во декември со 2:0 на Стемфорд Бриџ. Но Пеп Гвардиола ќе се сети дека неговата екипа доминираше во секој сегмент, а […]

Манчестер Сити - Ливерпул
Анализа на натпревари

Дерби на денот: Манчестер Сити – Ливерпул, тактичка анализа и предлог тип

Ова е несомнено најголемото дерби сезонава во Премиер Лигата и тешко е да се замисли дека ќе има поинтересен меч до крајот на сезоната. Манчестер Сити и Ливерпул се главни фаворити за титулата, а победа […]

Тренери
Анализа на натпревари

Челзи – Манчестер Сити: Сари и Пеп си спремаат сопки, тактичка анализа за големото дерби

Викендов во Премиер Лигата ќе го следиме супер интересното дерби помеѓу Челзи и Сити. Овој меч привлекува огромно внимание поради многу причини. Меѓусебе ќе играат два претеденти за титулата предводени од двајца тренери кои претпочитаат […]

Вести

Лион – Манчестер Сити: „Граѓаните“ доаѓаат по одмазда!

Лион и Манчестер Сити го играат еден од најинтересните дуели веќерва во рамките на 5-то коло од Лигата на шампиони. Двата тима влегуваат во овој меч во добро расположение после добрите резултати во последно време, […]

Манестер Сити - Манчестер Јунајтед
Анализа на натпревари

Тактичка анализа: Битката за Манчестер ќе ја решат мали нијанси, без разлика на фаворитската улога на Сити

Манчестер Сити – Манчестер Јунајтед, дуел кој е еден од најпривлечните оваа недела во фудбалска Европа. Сити е голем фаворит за победа, но така беше и минатата сезона кога Јунајтед славеше со 2:3 на Етихад […]

Вести

Тотенхем – Манчестер Сити: Реклама за фудбал на „Вембли“ – најава и предлог тип!

10-то коло во Премиер лигата вечерва се затвора со големото дерби на „Вембли“ помеѓу Тотенхем и Манчестер Сити. Дуел на два тима кои играат најдопадлив фудбал на Островот и притоа се на самиот врв на […]